324 tisíc za doménu epodpis.cz

Šťastným novým majitelem je Solution s.r.o., starý vlastník Net Clark Projekt také rozhodně nesmutní.
Zřejmě největší (aspoň nejvyšší veřejná) částka za prodej domény se týká domény epodpis.cz. Původní majitel na této adrese neměl žádnou prezentaci, současný vlastník Solution s.r.o. na ní hodlá spustit informační server věnovaný nově schválenému elektronickému podpisu, který začne u nás platit počátkem příštího roku. Solution chce spustit jen informační server, aspoň na svých stránkách nyní místopřísežně prohlašuje, že se nehodlá stát poskytovatelem certifikačních služeb a že server EPODPIS.CZ bude provozovat jako informační zdroj k problematice elektronického podpisu.

Podle serveru epodpis.cz nebyla v současnosti ještě jmenována ani jedna certifikační autorita, natož aby byly stanoveny komerční ceny za vystavení elektronického podpisu, to ale nebrání společnosti Solution ke spuštění ankety slibující za vyplnění 50% slevu právě na vystavení elektronického podpisu.

O doménu epodpis.cz by se jistě rád ucházel i zájemce o certifikační autoritu, ten by ale mohl také dorazit za majitelem domény podpis.cz, nedá se totiž předpokládat, že by její současný vlastník Kam na Pardubicku s.r.o. na ní hodlal provozovat právě takovou službu. (elektronickypodpis.cz patří také Solution s.r.o.)

Solution s.r.o. získá tak vysokou cenou za doménu jistě mediální pozornost, s tím pochopitelně počítají. Bude ale muset ještě ukázat, že informační zdroj na této adrese bude znatelnou konkurenční výhodou. Na druhou stranu se ukazuje opravdová hodnota doménových jmen. Nikoli těch spekulativně registrovaných, co porušují ochranné známky, ale takové, co svou hodnotu ukáží časem. V případě epodpis.cz Clarci vydělali opravdu slušně, doménu registrovali totiž ani ne před rokem 12. listopadu 1999. Dočkáme se dalších podobných doménových transakcí? Kdo veřejně ohlásí první miliónovou transakci za prosté doménové jméno?

Diskuze (6) Další článek: Canon DM-XM 1 - Technické parametry

Témata článku: Ankety, Doména, První milión, Vysoká částka, Veřejná část, Tisíc, Původní výhoda, Solution


Určitě si přečtěte

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 63

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku