324 tisíc za doménu epodpis.cz

Šťastným novým majitelem je Solution s.r.o., starý vlastník Net Clark Projekt také rozhodně nesmutní.
Zřejmě největší (aspoň nejvyšší veřejná) částka za prodej domény se týká domény epodpis.cz. Původní majitel na této adrese neměl žádnou prezentaci, současný vlastník Solution s.r.o. na ní hodlá spustit informační server věnovaný nově schválenému elektronickému podpisu, který začne u nás platit počátkem příštího roku. Solution chce spustit jen informační server, aspoň na svých stránkách nyní místopřísežně prohlašuje, že se nehodlá stát poskytovatelem certifikačních služeb a že server EPODPIS.CZ bude provozovat jako informační zdroj k problematice elektronického podpisu.

Podle serveru epodpis.cz nebyla v současnosti ještě jmenována ani jedna certifikační autorita, natož aby byly stanoveny komerční ceny za vystavení elektronického podpisu, to ale nebrání společnosti Solution ke spuštění ankety slibující za vyplnění 50% slevu právě na vystavení elektronického podpisu.

O doménu epodpis.cz by se jistě rád ucházel i zájemce o certifikační autoritu, ten by ale mohl také dorazit za majitelem domény podpis.cz, nedá se totiž předpokládat, že by její současný vlastník Kam na Pardubicku s.r.o. na ní hodlal provozovat právě takovou službu. (elektronickypodpis.cz patří také Solution s.r.o.)

Solution s.r.o. získá tak vysokou cenou za doménu jistě mediální pozornost, s tím pochopitelně počítají. Bude ale muset ještě ukázat, že informační zdroj na této adrese bude znatelnou konkurenční výhodou. Na druhou stranu se ukazuje opravdová hodnota doménových jmen. Nikoli těch spekulativně registrovaných, co porušují ochranné známky, ale takové, co svou hodnotu ukáží časem. V případě epodpis.cz Clarci vydělali opravdu slušně, doménu registrovali totiž ani ne před rokem 12. listopadu 1999. Dočkáme se dalších podobných doménových transakcí? Kdo veřejně ohlásí první miliónovou transakci za prosté doménové jméno?

Diskuze (6) Další článek: Canon DM-XM 1 - Technické parametry

Témata článku: Ankety, Doména, První milión, Solution, Tisíc, Veřejná část, Původní výhoda, Vysoká částka


Určitě si přečtěte

Jak John Kemeny a Thomas Kurtz stvořili BASIC, základ novodobého programování

Jak John Kemeny a Thomas Kurtz stvořili BASIC, základ novodobého programování

** Programovací jazyk BASIC tvořil základ osobních počítačů ** Původně byl určen vysokoškolským studentům, aby vůbec byli schopni využívat univerzitní počítač ** Jeden ze spoluautorů dělal výpočtáře Einsteinovi

Pavel Tronner | 78

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny