Jan Fiala
28. 7. 2014 • 12:17

Článek se jmnuje 3 nejlepší nástroje pro správu baterie v notebooku.
Ať jsem četl, jak jsem četl, nic o správě baterie v článku nebylo...

xlnc
28. 7. 2014 • 9:25

A stačilo přitom říct, že se cirkus K.R.A.U.S přejmenovává na K.U.P.K.A, že si Živě našlo nového šaška, že dál budou tři odstavce ve třech článcích, že se dál bude duplikovat diskuse a články si budou psát čtenáři, že prostě drzé móresy na Živě pokračují, že? Ona se vždycky nějaká d.vka najde.

Alterovo Ego
Alterovo Ego
27. 7. 2014 • 21:27

Aneb tři aplikace, které vám lépe a radostněji pomůžou vybít baterku. 😀

ehlo
27. 7. 2014 • 21:09

Chjo, pokud pominu, že jde o kompilát názorů z diskuse, což ještě řekněme beru, zůstává mi zde stále nesmyslné úvodní varování, a chybí mi něco na opravdové ovládání baterie typu utilit od Lenova.Jinými slovy: tento příspěvek píšu z notebooku X41 s originální 8+ let starou baterií, která si díky utilit od IBM/Lenova stále drží pro mne nepochopitelnou kapacitu nad 80 % originálu. Ale ať jsem konkrétní: manufacture date 2014-04-01, full charge capacity: 22.70 wh, , design capacity: 27.36 Wh, , cycle count: 135. A to jen díky tomu, že lze nastavit, kdy se má baterka začít dobíjet, a na jakou kapacitu se má nabít. Čím méně často se nabíjí, a na čím menší kapacitu, tím pro LiIon lépe. A pokud book většinu času tráví na stole, je možné jej plně dobít jen tehdy, když to budu potřebovat.No a ještě k těm úvodním nesmyslům: plné vybití LiIonbaterce samozřejmě neuškodí, protože elektronika před poklesem napětí pod nebezpečnou mez spotřebič odstřihne. Pokud by neodstřihla, znamenalo by to, že baterka nebyla v pořádku. Z autorova textu by se mohlo zdát, že LiIon baterce nesvědčí vybití, a je dobré ji skladovat naopak nabitou. Jenže pravý opak je pravdou! Baterky s LiIon technologií odcházejí mnohem rychleji, pokud jsou plně nabité (a taktéž jim nedělá dobře teplo). Plné vybití je jinak navíc čas od času dokonce velmi žádoucí, protože při dlouhém běhu na plné nabití a nevybíjení do nuly může elektronika baterek LiIon zblbnout natolik, že hlásí zbytečně nižší kapacitu, než kolik v baterce ve skutečnosti ještě je. Vybitím na úplnou nulu se tyto odhady podaří zpřesnit, přinejmenším tedy u Lenova, a to má IMO ze všech výrobců notebooků práci s baterkou vůbec nejpromakanější...

NoMouse
27. 7. 2014 • 21:03

S tím neexistujícím paměťovým efektem teda nevím. Vždycky když se mi baterii omylem podařilo vybít do mrtva, resp. 5 %, tak se její stav zlepšil. Několikrát už se notebook z nějakého důvodu odmítl vypnout, čehož jsem si nevšiml a on se pak celou noc (podle logu 9 hodin) pomalu vybíjel, až se při 5 % konečně uspal. Když se to stalo poprvé, tak v BatteryBaru opotřebení baterie dokonce kleslo z 19 % na 5 %. Tak buď si BatteryBar ty čísla cucá z prstu anebo to přece jen pomáhá. Baterie je samozřejmě Li-Ion.

cabman
27. 7. 2014 • 12:35

Dva nejlepší nástoje na prohlížení zive.1. adkrychleplus
2. mobilní verze kde se nemusí klikat na další kapitolu po každé větě:
m.zive.cz/clanky/3-nejlepsi-nastroje-pro-spravu-baterie-v-notebooku/sc-3-a-174741/default.aspx

Martin Motyčka
Martin Motyčka
27. 7. 2014 • 9:19

Zatím mi vždy stačil nástroj na monitoring baterie co je součástí "Thinkpad tools"

PM
27. 7. 2014 • 8:38

Skvělý článek, nainstaloval jsem všechny 3 aplikace, teď mám proud pod kontrolou

Určitě si přečtěte

Články odjinud