245 dolarů od Microsoftu, aneb lidská blbost kvete

Dostali jste už e-mail, ve kterém vám slibují 245 dolarů za každé poslání na další adresu? Je skutečně až s podivem, z jakých adres tento e-mail putuje. Naivita je to až hrozivá.
Dostali jste už e-mail, ve kterém vám slibují 245 dolarů za každé poslání na další adresu? Je skutečně až s podivem, z jakých adres tento e-mail putuje. Naivita je to až hrozivá. Text e-mailu obsahuje následující sdělení:

Vazeni panove a damy,

Tento e-mail jsem obdrzel od jednoho z nasich obchodnich partneru a domnivam se, ze by Vas mohl zaujmout stejne jako nas. Nebojte se, nejedna se o nic, o co byste prisli a byli tim poskozeni, proste to muzete jen zkusit. Prectete si pouze nasledujici radky.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pokud si neprejete prijimat v budoucnu dalsi postu, kliknete na ODSTRANIT.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Predavam tento dopis, jelikoz osoba, ktera mi tento dopis zaslala, je velmi vzdelany odbornik a zaroven dobry pritel, ktery nezasila zadne hlouposti.

Microsoft a AOL jsou v soucasnosti nejvetsimi spolecnosti v oblasti Internetu. Z tohoto duvodu vynakladaji usili, aby program Internet Explorer nadale zustal programem nejrozsirenejsim a nejnavstevovanejsim. Microsoft a AOL provadi tzv. beta test. Pokud tento e-mail predate dal (okenko predat dal) svym znamym a pratelum, spolecnost

Microsoft je tento postup schopna sledovat (pokud jste uzivatelem Windows Microsoft) v prubehu dvou tydnu. Za kazdou osobu, ktere tento dopis predate, Vam Microsoft zaplati 245 USD, za kazdou osobu, ktere tento dopis predate a tato osoba dopis preda dal, Vam Microsoft zaplati 243 USD, a za kazdou treti osobu, ktera tento e-mail obdrzi, Vam zaplati 241 USD. Behem dvou tydnu Vas bude Microsoft kontaktovat a pozada Vas o adresu, na kterou Vam zasle sek. Myslel jsem si, ze se jedna o podvod, ale po dvou tydnech prijeti tohoto e-mailu a predani dal me kontaktoval Microsoft na mou e-mailovou adresu a behem nekolika dnu jsem obdrzel sek na 24.800 USD. Musite odpovedet pred tim, nez beta test skonci.

Jediny clovek, ktery tento program muze realizovat, je pouze Bill Gates. Veskere marketingove vydaje hradi prave on.

Spravna volba je na Vas !!!!

Skvělá nabídka, že? Microsoft je šikulka, stačí jen, abyste tento mail poslali na další adresy, a on sám zjistí, komu jste ho poslali, a navíc vám dá 245 dolarů. No prostě blbost. Virus Budweiser se již zřejmě dostatečně zprofanoval a nikdo jej již nešíří (no i když jsem ho stejně nedávno dostal). Rozesíláním tohoto e-mailu skutečně o moc nepřijdete, jen budete otravovat spoustu dalších uživatelů.

Dopis má krásnou strukturu. Na začátku je kladen důraz na serióznost odesílatele, nicméně je tam již první chyba. Odstranění dopisu nemůže mít vztah na přijímání další pošty v budoucnu. Dále je popsán nějaký beta test kvůli zvýšení propagace Internet Exploreru. Bohužel AOL patří Navigator – další chyba. Beta testy také spočívají v něčem jiném než ve spamování kamarádů. Peckou je částka 245 dolarů za odeslání e-mailu, to mne opravdu pobavilo. Dále jako v každém podobném dopise musí být šťastný majitel peněz. Vtipná je i apelace na rychlou odpověď, než test skončí, neuvádí se ale kdy. No a závěrečná věta už nemá chybu, Bill vede :).

Nebudu zde uvádět výčet osob, kterými tento email prošel až ke mně, je ale mezi nimi řada adres z počítačových firem a je s podivem, že i oni naletěli. Autor dopisu se opravdu musel dobře bavit, možná stálo za to dopis formulovat méně absurdně, aby to tak nebilo do očí. Byl by to opravdu vydařený hoax. Přesto je s podivem, že se takováto blbost dokáže šířit taky.

Diskuze (19) Další článek: Vyplatí se Český Mobil?

Témata článku: Microsoft, Internet Explorer, Budweiser, Dol, Blbost, Skvělá nabídka, Dali