Notebooky | Hewlett Packard (HP) | Spectre

22,5 hodiny na jedno nabití, přitom výkonné procesory i grafika. Nové notebooky HP Spectre x360

  • HP aktualizovalo řadu svých konvertibilních notebooků Spectre x360
  • Přichází s „ostřejším“ vzhledem a portem USB-C v rohu
  • Lákadlem 13" verze má být výdrž až 22,5 hodin

HP aktualizovalo oblíbenou modelovou řadu svých konvertibilních notebooků Spectre x360. Verze se 13" a 15" obrazovkou přicházejí s „ostřejším“ vzhledem, portem USB-C v rohu a procesory Intel osmé generace.

Jedním z důležitých prvků novinek je funkční design, v jehož zájmu je port USB-C umístěn netradičně v pravém zadním rohu zařízení pro lepší vedení kabelů. Další novinkou je konstrukce s dvojitým zkosením, jejímž cílem je usnadnění zvedání víka ze všech tří stran.

HP Spectre x360 13

Asi největším lákadlem nového 13" modelu Spectre x360 je „nejdelší výdrž baterie ve čtyřjádrovém konvertibilním notebooku na světě.“ Výrobce deklaruje až 22,5 hodin provozu na jedno nabití. Otázkou je, nakolik bude dosažení této hodnoty reálné v běžném životě, každopádně proti loňské verzi se jedná o 37% zlepšení.

Z dalších parametrů jmenujme například 16 GB operační paměti v modulech DDR4 nebo SSD (NVMe M.2) s kapacitou 512 GB. Volitelná je přítomnost eSIM, poskytující gigabitovou LTE mobilní konektivitu.

Zatímco samotná obrazovka vypadá podobně, jako u loňského modelu, přehlédnout nelze viditelně tenčí rámečky kolem ní. Na výběr bude ze dvou variant: s rozlišením full HD, nebo 4K. Větší rozlišení se pochopitelně podepíše na nižší výdrži baterie, takže údaj 22,5 hodiny platí pro 1080p verzi.

Nejnovější verze HP Spectre x360 udělá radost každému, kdo se bojí o své soukromí. Na boku totiž přibyl vypínač, kterým lze natvrdo odpojit webovou kameru. Není tak potřeba přelepka.

HP Spectre x360 15

Patnáctipalcová varianta cílí na fotografy, vývojáře, ilustrátory a další skupiny zákazníků, kteří k práci potřebují vyšší výpočetní a grafický výkon. Na výběr budou verze se čtyřjádrovými procesory Intel ve spojení s grafikou Nvidia GeForce MX 150, nebo se šestijádrovými čipy, které budou osazeny grafickou kartou GTX 1050Ti Max-Q. Také v těchto strojích bude nainstalováno 16 GB RAM a 512GB SSD.

Nejvyšší model by měl bez problémů zvládnout hraní her či zpracování videa. Protože při náročnějších činnostech, pro které je notebook určen, bude docházet k vyššímu generování tepla, nasadilo HP do útrob větší chladiče a účinnější duální ventilátory.

Spectre x360 13 i Spectre x360 15 mají předinstalovanou aplikaci HP Command Center, sloužící k optimalizaci výkonu systému a rychlosti ventilátorů. Uživatel si může vybrat jeden ze čtyř režimů – například snížit rychlost ventilátoru tak, aby nerušil při sledování filmu, nebo nastavit vyšší výkon, aby stroj lépe zvládal náročné aplikace.

Novinky se začnou prodávat v listopadu, přičemž cena 13" verze bude začínat na 1149 amerických dolarech (asi 26 000 Kč), nejlevnější 15" model přijde na 1389 dolarů (cca 31 500 Kč).

Mohlo by vás zajímat: předchozí generaci notebooku HP Spectre otestoval Tomáš Holčík.

Diskuze (8) Další článek: Malý cubesat Wall-E na své cestě vesmírem poprvé vyfotil Mars

Témata článku: Notebooky, Intel, SSD, Hewlett Packard (HP), Spectre, Procesor, Externí grafika, Šestijádrový čip, Největší lákadlo, SSD NVMe, Nový notebook, Nízká výdrž, HP Spectre, Verze, Výkonný procesor, Nejdelší výdrž, Tenký rámeček, Nejnovější verze, Nejvyšší model, Výdrž, Grafická karta, Loňská verze, Grafika, Důležitý prvek, Mobilní konektivita, Notebook na Mall.cz