Prohlížeče | Chrome | Doplňky do prohlížeče

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

  • Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno
  • Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření
  • Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky
22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

Užitečné funkce pro každodenní práci

Nejatraktivnější skupinou doplňků jsou ty, které do prohlížeče přidají častou využívanou užitečnou funkci. Záleží však pochopitelně na tom, jaké weby navštěvujete a jaké funkce mohou být právě pro vás užitečné. Vybrali jsme pár osvědčených ukázkových tipů, na další se můžete podívat v Chrome Web Store. Vždy si ale dávejte pozor na hodnocení ostatními uživateli a také na to, jaká práva si doplněk žádá (upozorní na to Chrome při instalaci doplňku).

Překladač Googlu

Nesmírně užitečný doplněk přímo od Googlu, který usnadní surfování na cizojazyčných webech. Ty dokáže zcela přeložit anebo poslouží jako pohotový slovník, když po označení slova, věty či celého odstavce ukáže přeložený text v bublině.

Klepněte pro větší obrázek
Bublina s překladem věty. Jazyk doplněk rozezná automaticky

Doplněk využívá služeb Google Translatoru a překládá tedy z velmi širokého spektra jazyků. Ovšem pozor, překlady jsou strojové a výsledek je občas kostrbatý. Pro pochopení kontextu ale překlad zpravidla postačí.


OneTab

Když se v surfování trochu rozvášníte, rázem máte v Chrome plnou lištu záložek (karet). Velké množství záložek je ale nepřehledné a prohlížeč všechny načtené weby drží v paměti, což se obzvlášť na slabších počítačích s omezenými prostředky RAM může negativně projevit zpomalením. A tak se hodí doplněk OneTab.

Klepněte pro větší obrázek

OneTab udělá ze zástupu záložek přehledný seznam. Záložky přitom zavře. Ze seznamu si je ale velmi rychle obnovíte. Ale co je nejlepší, každý takový seznam otevřených záložek se ukládá do chronologického logu. Snadno tak dohledáte každou stránku, kterou jste navštívili.

Weby uložené formou seznamu můžete snadno všechny opět otevřít do záložek, anebo jen samostatně. Doplněk také umožňuje skupinu webových stránek snadno sdílet formou jediného odkazu, což se také hodí. Fungují zde i klávesové zkratky a možnost přejmenování vytvořených skupin. Je to ukázka praktického doplňku, na který si velmi rychle zvyknete a začnete jeho funkce oceňovat denně.


MightyText

Apple i Microsoft se snaží propojit telefon do operačního systému, můžete to ale udělat i na úrovni internetového prohlížeče. Pokud máte mobil s Androidem, nainstalujte si aplikaci MightyText a spárujte ho s počítačem. Ve webové aplikaci pak budete mít přístupné veškeré textové zprávy, na které budete moci odpovídat z pohodlí počítačové klávesnice (zprávy jsou přitom fyzicky odesílány z telefonu).

Klepněte pro větší obrázek
MightyText – SMS from PC & Text from Computer

Doplněk prohlížeče se pak stará o zobrazování upozornění, takže pokud vám někdo zavolá, uvidíte jeho jméno nebo telefonní číslo v rohu obrazovky. V případě příchozích zpráv budete moci číst jejich obsah a třeba i obratem odpovědět.


Proxy přepínač SwitchyOmega

Potřebujete z nějakého důvodu surfovat přes proxy server? Pak narazíte na skutečnost, že Chrome umí akceptovat pouze jednu proxy, a to ještě jen tu definovanou v systému. V případě, že jste stále připojeni přes jeden a ten samý proxy server, to patrně nebude problém. Ale co dělat v situace, kdy pro různé situace používáte různá nastavení – například pro některé stránky proxy potřebujete, pro jiné nikoli?

Klepněte pro větší obrázek
Proxy přepínač SwitchyOmega

Pak je ideálním řešením rozšíření Proxy přepínač SwitchyOmega. V něm si nadefinujete proxy servery, přes které se připojujete, a tlačítkem v nástrojové liště mezi nimi můžete přepínat. Doplněk podporuje i proxy, vyžadující přihlášení jménem a heslem a umí používat určené proxy pro konkrétní stránky. Ideální je například v případech, kdy pro připojení k vybraným webům používáte anonymní síť Tor, zatímco k jiným nikoli.

Diskuze (19) Další článek: Tesla Model S vzplála po defektu pneumatiky. A to hned dvakrát

Témata článku: Prohlížeče, Chrome, Chrome OS, Zajímavosti, Doplňky do prohlížeče, Obchod Google Play, Chrome Web Store, Android i IOS, Prognóza, Přehlednost, Speciální formát, Tablety s klávesnicí na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu