V čem tkví rozdíl mezi "Webovým prohlížečem Operou Mini" a "Prohlížečem Operou pro Android" (názvy podle Google play)?
Opera Mini je prohlížeč primárně pro mobily, tj. pro malý display a ovládání křížovým ovladačem a dvěma tlačítky. Jestli se nemýlím tak je napsán v Javě a šel tak spustit i na "hloupých" telefonech. Jeho velkou výhodou byla výrazná redukce přenesených dat kdy servery Opery nejdřív celou stránku "předžvýkal" a zkomprimoval.Opera pro Android je primárně pro smartphony a ovládání dotykovou obrazovkou. Byl to skvělý prohlížeč synchronizovaný s desktopovou verzí (záložky a spol) až do verze nevímkolik (asi taky 12, jako na desktopu), po které jej výrazně předělali a ztratil hodně ze svých vynikajících vlastností (stejně jako desktopová verze).
Ok to by bylo logické rozdělení (Mini jsem používal na LG KM900 Arena), ale jaký je rozdíl čistě na platformě Android, protože obě verze jsou na storu dostupné a obě mají jak kompresi (ono předžvejkání) pro úsporu dat tak i synchronizaci stejně jako desktop. verze, kterou mimochodem považuji za zbytečnou.
Opera Mini neobsahuje plnohodnotne vykreslovacie jadro, ale uz spracovane data ziskava zo serverov Opery. Momentalna verzia obsahuje uz dve moznosti kompresie/optimalizacie dat.Prva je klasicka extremna a dokaze usetrit az 90% prenasanych dat, za cenu straty povodneho vyzoru stranky a pripadne aj jej funkcnosti.Druha kompresia je vysoka a vyuziva technologiu Opera Turbo, kedy sa snazi optimalizovat prijimane data, ale zachovava sa vzhlad a funkcnost stranky.Opera pre Android je plnohodnotny prehliadac s jadrom, viac moznostami a ako bonus moze vyuzit technologiu Opera Turbo.
Obrovská chyba Opery byla, že nedali čitelně najevo jakým směrem se po verzi 12 hodlají dál ubírat s přechodem z jádra Presto na jádro Blink. Spousta uživatelů tak dlouho věřila skazkám že to výrazné okleštění funkcí je jen daní za rychlý přechod na nové jádro a že staré funkce se budou do nové verze vracet. A tak část uživatelů zůstávala prozatím na verzi 12 (a někteří stále zůstávají až dodnes) a zbytek uživatelů s různým stupněm odporu postupně přešel na nové verze Opery nebo na jiné prohlížeče (což bylo ale de facto totéž, takže nebylo moc důvodů u Opery zůstávat).Opera se nikdy už ke svým původním tradicím nevrátila, zaměřila se na masovou spotřebu, kde už ale pole ovládají jiní mnohem silnější hráči. Na desktopu žádnou opravdu zajímavou alternativu ke konkurentům skutečně stále nenabízí a vzhledem ke svému současnému zaměření na masy zřejmě ani nikdy nenabídne. Navíc na trhu smartTV stále více dominuje Android s vlastním prohlížečem. Nebýt původní dominance Opery v mobilních prohlížečích, kde pozice zatím ještě úplně neztratila, nebyl by důvod k tomu aby Opera dál vůbec existovala. Jestli se tedy teď pyšní dvacetiletou kontinuitou, tak to působí dost rozpačitě až možná trochu směšně.Dítko Jona Stephensona von Tetzchnera (původního spoluzakladatele Opery) a původní komunity kolem staré Opery, je nový prohlížeč jménem Vivaldi. Jeho cílem je nad jádrem Blink obnovit důležité funkce staré Opery a k tomu přidávat inovativní nové funkce. Tedy de facto obnovit prohlížeč v duchu staré Opery zaměřený nejen na její původní uživatele, ale na všechny náročné uživatele. Za měsíc oslaví symbolických 9 měsíců od vydání první technical preview verze. Pořád je v poměrně rané verzi, ale je v intenzivním vývoji a je rozhodně lepší zkoušet pravidelné týdenní snapshoty na https://vivaldi.net/blogs/teamblog/... (zatím poslední je z 18. září), než z pochopitelných důvodů zaostávající technical previews z https://vivaldi.com... Vivaldi sice zcela určitě na trhu masově neuspěje, ale na svou malou niku na trhu (powered users) cílil už od samého začátku a má slibně našlápnuto k tomu jí jednou ovládnout alespoň tak jako kdysi Opera.
Absolutně s vámi nesouhlasím!!! Vivaldi je už těď suveréně nejlepší prohlížeč o mnoho let přede všema zmetkama, krom staré Opery 12.xx. Moc tomu asi nerozumíte a plancete tu bludy.
Na Operu jsem se vykašlal po tom, co se z ní stal Chrome. Jenže na Firefoxu mě taky s každou novou verzí začíná štvát víc věcí. Budoucností je (snad) Vivaldi!
Skus Firefox ESR https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizatio... ...
Ještě stojí za zmínku Otter Browser. Bohužel je smůla, že Opera teď umí uplný hοvno
Otter a Vivaldi stojej za nic a neškrtaj si ani na novou Operu natož na starou. Momentálně mi chybí na nové Opeře jen 3 zásadní věci:1) Stackování tabů2) Upravitelnost GUI3) Download dialog s funkcí spustit soubor
Názor byl 1× upraven, naposled 23. 9. 2015 06:45
Vivaldi sa stale vyvija, neporovnaval by som ho s Ch/FF/Op. Snapshot vydavaju cca kazdy tyzden-dva (na vyskusanie pouzite radsej snapshot nez TechnologyPreview vydania). A pokroky su fakt velke. Z Vivaldiho citit vonu tej starej dobrej Opery 12.17. Vivaldi pouzivam na bezne browsovanie, na dolezite/pracovne veci pouzivam Firefox ESR.
A samozrejme aj vivaldi sa tu zobrazuje ako chrome.Takze zive ma stastistiky pouzivanych jadier a nie prehliadacov :)
Jenže Vivaldi není nic jiného než co je nová Opera - klon Chrome 😉Tudíž z Vivaldi nikdy nebude stará Opera. Jen ho napodobuje, ale stejně nebude mít všechny původní funkce.Všechny prohlížeče se vyvíjí. Vivaldi to jen pořád nechává jako TP.Vivaldi si může získat akorát jen náročné uživatele. Což mu ale slávu nedá. Nová Opera láká i obyčejné lidi a daří se mu to. Takže nová Opera bude mít pořád navrch.
Vies, niekto to klonovanie vie spravit dobre a iny doj..... Niektori to len premaluju. Obycajni ludia pouzivaju Chrome alebo Firefox. Oni nepotrebuju nic ine. A niektorim staci IE alebo dokonca Edge.Prajem Opere vela peknych omalovanok.
To chceš jako říct, že Vivaldi není omalovánka, ale Opera je?Ale jdi ti. Vivaldi je to samé co Opera. V základu mají oba Chromium. To je tak vše. To další už jsou vlastní funkce. Jak Vivaldi má své funkce, tak i Opera má své funkce. Zatímco Vivaldi se snaží okopírovat starou Operu, tak Opera jde svoji cestou novými funkcemi. Takže Opera není žádná omalovánka. Copak Chrome má Turbo, postranní lištu, speed dial, gesta, náhled lišty? Nemá. Je jasný, že Opera to bude mít těžké. Jenže to měla i Opera 12. Ale rozhodně si nevede špatně. Můžeš mi říct, kde vzala těch 0,7 % uživatelů? Před uvedením Opera 15 měla podíl 1,1 %. Dnes má podíl 1,8 %, a jak to vypadá roste. Když vyloučíme naštvané náročné uživatele Opery, tak kdo jiný by to měl být? Od začátku je jasné, že Vivaldi cílí jen na ty náročné uživatele. Jenže těch je jen pár. Takže pochybuji, že nějaký podíl ukousne. Spíše bude stát ve stínu svého sourozence a mimo zájem média.Neměj mě to za zlé. Vivaldi fandím, protože je to podstatě bráška. Ale žádnou slávu neudělá.Navíc mám pocit, že ty jsi ve skupině těch, co opovrhli novou Operu a budou ji neustále považovat za omalovánku co nic neumí. A je jedno co se za tu dobu přidalo, změnilo apod. Fajn. Klidně tam zůstaň. Jen ti píšu, že nová Opera je někde úplně jinde než na začátku. A své uživatele si najde. Těm starým se to nemusí líbit. Ale život je změna. Já si zvykl a rozhodně nelituji, že používám primárně "Chroperu".
Skus sa zamysliet aj takto: Opera12 = browser+mail, Opera15+ = lenbrowser. Vivaldi aspon naznacuje, ze raz tam ten email vrati. Toto su moje a iba moje dovody a nic nikomu vnucovat nemienim, kazdy ma ine priority. Uzavrime mier a browsujme kazdy podla seba.
Přijímám 🙂 To ovšem znamená i neutočení na protivníka. Že si ponecháš i negativní poznámky kolem Opery. Já rovněž ponechám Vivaldi.Ne všichni používali Operu i jako email. Někteří o tom ani nevěděli. Opera měla ty funkce pěkně skryté. Dokud jsi je nepoužíval, tak jsi o nich ani nevěděl, ba ani nespotřebovaly zdroje. Ale byla to zajímavá kombinace, kterou jsem za svých studentských let používal. Teď už email používám odděleně, protože mi při práci ty emaily vyrušuji 😉Bude zajímavé sledovat, jak tam Vivaldi ten email dostane. Pokud je mi známo, tak nikdo nemá emailového klienta založeného na WebKitu. Kromě OSX samozřejmě.
Osobně i kdyby Vivaldi uměl to co stará Opera (což stejně umět nebude) tak bych Vivaldi nepoužíval a to i přesto, že jsem fanoušek staré Opery. Né kvůli funkcím, ale protože je to prohlížeč s jedním s nejhorších designů. Kdyby Vivaldi alespoň trochu vypadal jako Opera tak budiž, ale tohle je něco co je prostě hnus.
Děkujeme za názor. Ovšem názor jen jednoho.Nová Opera je dnes plnohodnotný prohlížeč, který může směle konkurovat ostatním. Takže úplný h*vno to asi nebude.
drž hubu
Aj tvoj nazor je len nazorom jedneho.
0,7 % co přišlo, od doby co existuje nová Opera, je asi nic? Proč by ji začali používat, když nic neumí?
Co hlavně nechápu bylo to rozhodnutí ve verzi 15 zahodit veškerý dosavadní vývoj a cílovou skupinu náročnějších pokročilých uživatelů a začít dělat úplně nový prohlížeč pro úplně jinou cílovou skupinu.Pak to těžko mohlo dopadnout jinak, než jak to dopadá.Na rozdíl od článku mezi podílem nějakých 3,5 % někdy kolem Opery 10 a 1,8 % teď vidím rozdíl velký, jde o ztrátu skoro poloviny podílu.Tady v ČR je to ještě markantnější, protože tu Opera byla poměrně oblíbená a v těch nejlepších dobách se dostávala někam na 6-7 %.Hlavně když uvážíme, že nemalou část dnešních uživatelů Opery pořád tvoří uživatelé staré Opery 12. Skoro neuvěřitelné, kolik lidí (včetně mě) pořád ještě zůstává u té staré, už téměř archaické verze. A další část tvoří uživatelé Opery Mini.Takže skutečný podíl Opery 15+ může docela dobře být pod 1 %.
Už jsem to uvedl nahoře.Je tu tvrdá konkurence a stále nové funkce. Opera již nemá takové zdroje, aby udržela krok s ostatními. Tak se musela rozhodnout. Tedy přejít na existující řešení - chromium a věnovat se tak jen vlastním funkcím. Navíc nároční uživatelé jsou fajn, ale podíl jim to nepřidá. Jedině odkud přidat nové uživatele, jsou z řad jednoduchých uživatelů. Tudíž museli vymyslet i jednodušší prohlížeč.Mezi 3,5% a 1,8%. To ale není způsobeno odlivem z důvodu změny jádra. Jak je v článku uvedeno. V té době se Chrome i Firefox teprve rozjížděli. Takže velká část přešla na jiný prohlížeč ještě v době staré Opery. Když se podíváte podrobněji, tak v době, než došlo je změně jádra (2013), tak stará Opera měla podíl ve skutečnosti 1,1 %. Od té doby "nová" Opera již jen narůstá. Dnes je to 1,8%. Takže přechod na nové jádro nezpůsobilo ztrátu, ale zisk.Stejně tak se mýlíte v tom, že nová Opera představuje pod 1%. Sice nelze zjistit skutečný stav, ale tady je aspoň jeden reprezentativní vzorek, který ukazuje úplný opak http://www.w3schools.com/browsers/browsers_opera.asp... Nová Opera představuje 0,8 % (plus asi 0,2 % z other, protože O32 již nějakou dobu existuje a část z nich používá betu než ostrý), stará 0,4 %. Což je výrazný rozdíl ve prospěch nové Opery. Je to sice jeden vzorek, ale vzhledem k charakteru webu a jejich uživatelů, to jinde nebude jinak. Takže novou Operu ve skutečnosti používá mnohem více lidí, než starou.
asi moc nepomuhe, pac Zive.cz a CPress taky existuje 20 let a novy layout situaci nezlepsil 😁 evidentne :- )))) 🙂🙂🙂🙂
mimochodem prave pouzivam Operu, proc mi to identifikuje jako chrome ?vidite tu NESCHOPNOST ? hehehe 😁😁😁
Ahoj lidi, sice já používám Firefox, tak mím prarodičům v pohodě stačí Opera, protože má jednoduchý desing a pod.....
Článek jsem tedy nečetl, pokud je v něm onen nesmyslný nadpis uveden na pravou míru, tak se omlouvám. Pokud ale ne, dej si, autore, facku a nepřebírej bezmyšlenkovitě PR žvásty. Opera rozhodně neprošla 20 letým vývojem. Opera po verzi 12 všechno zahodila a od verze 15 se jede od píky. A jelikož verze 15 vyšla 2. července 2013, tak vývoj Opery tento rok vstoupil teprve do 3. roku. Samozřejmě PR to přiznat nemůže, snaží se udržet zdání toho, "kdo přinášel inovace a ostatní z nich udělali standardy". My ostatní na verzi 12 víme své.
A nejen, že zahodili původní software, ale odešel (už předtím) i šéf a (spolu)zakladatel původní Opery von Tetzchner, který teď pracuje na novém prohlížeči Vivaldi (jak je v článku zmíněno).
A že nepracuje na vlastním prohlížeči? Myšleno vlastním jádře. Místo toho se uchýlil ke stejnému kroku jako Opera. Vzal Chromium a na tom se snaží umístit původní Operu. Jenže jak je vidět, tak to není žádná sranda a je vidět, že původní Operu do toho nikdy nedostane. Takže i Vivaldi je jen klon Chrome (z úst většiny, ne můj). Bude zajímavé sledovat souboj nová Opera vs Vivaldi. Ale už teď je jasné, že jako vítěz bude nová Opera. Nejen, že už je rozjetý, ale novou Operu používají (budou používat) i ti, co neholduji funkcím staré Opery. Vivaldi jim nemá co nabídnout.
Nemá na to lidi a sám celé jádro asi nenaprgá :) A je jasné, když nezvládali udržovat v chodu Presto na desktopu, kde si přiznejme to už ke konci nebylo zrovna dvakrát slavné, že by v menším týmu menší společnosti dokázali znovu celé postavit od píky a zaplatit to. Opera si to může dovolit, protože žije z něčeho jiného, rozhodně ne z desktop browseru, Vivaldi ale nic jiného nemá a budou rádi, pokud trhnou něco z předpřipravených odkazů a výchozího vyhledávače :)Vivaldi zase namísto Opery má možnost nastavení vertikálních tabů s náhledy, ve výchozím nastavení boční panel s poznámkami, seskupovádní tabů (tuším).Aktuálně je to tedy tak, že jak nová Opera, tak Vivaldi mají něco, co by bylo skvělé, kdyby uměl dohromady jeden browser. Takhle ani jeden z nich neumí oproti Opeře 12 nic pořádně.A Opera si to, krom zahození všech funkcí a startu od začátku, rozházela u fandů ještě svým inovativním přístupem k oblíbeným, které cpala jen do Speed Dialu. Naštěstí jim brzy došlo, že to byl naprostý nesmysl a s velkým haló to vraceli zpět. Vivaldi si taky najde svoje uživatele, zatím je ale stále v alpha stádiu a snad tam ještě nějakou dobu pobude.
Nevíš co mluvíš! Vivaldi je od Google úplně jiný, jen má stejné jádro a Vivaldi je absolutní špička. Už v beta verzi byl Vivaldi nejlepší a naopak nová Opera nic nepřinesla. Budoucnost má Vivaldi!
Ono hlavně před ukončením prací na 12 a po rozhodnutí začít na 15 na Chromiu/Blinku odešlo z firmy taky několik klíčových vývojářů ještě z dob vývoje původní Opery, Nevím o všech, ale někdo odešel do Googlu, někdo snad zakotvil zpět u Tetzchnera a podílí se na Vivaldim...
Z nostalgie mám na počítači starou Presto Operu 12.17 x64 a občas si jí pustím a líbí se mi že pořád funguje synchronizační server Opera Link a v cloudu mám svoje hesla záložky odkazy z rychlého přístupu atd. Na svém Androidu mám též Operu Beta a spokojenost.Kam se hrabe nová Blink Opera! Stará Opera byla už ve své době nadčasový produkt z hlediska funkční výbavy.Stará Opera je prostě sexy :-O:-O:-O
Opera 12.xx je pořád skvělá i bez nostalgie.. Jen by se měl zobrazovat skutečný prohlížeč, jedu taky na Vivaldi a opět se ukazuje logo Google. Pak je vše hooodně zkreslené!!!!!
To video je opravdu úchvatné. Kvůli němu přestanu používat dosavadní prohlížeč a sáhnu ke změně B-]. Ale vážně, opravdu si někdo myslí, že změna loga někoho osloví? Proč vlastně používat Chromeru, když můžu používat Chrome? Opera jako taková odešla ze světa 23. 04. 2014 verzí 12.17 ve věku dvaceti let. Budiž jí servery lehké.
Názor byl 1× upraven, naposled 22. 9. 2015 18:36
"Ale vážně, opravdu si někdo myslí, že změna loga někoho osloví?"Áno, pán Polesný si to myslí a preto vytvoril taký titulok. Oni zmenili len logo, branding produktov a keďže prím tržieb už netvorí software, tak skrátili svoj názov len na Opera.A to je všetko! To ostatné je len vata od redaktora...
To samé. Proč používat Chrome, když to samé nabízí Opera? A v základu mnohem víc?
Redesigny značek z poslední doby mě moc nenadchly, ale nové logo Opery vypadá docela dobře.
Já jsem taky opustil Operu, protože proč používat Chrome-Operu, když můžu rovnou používat Chrome? A starší verze Opery už můžou být bezpečnostním rizikem...
Na Opere som fičal od verzie 3. Po dvanástke som si dal trochu pauzu a teraz som na ňu prešiel z Chrome. Páči sa mi viac, ako Chrome.
Vidím, že sa hlási ako Chrome. Štatistiky nebudú odrážať skutočnosť.
Tak nová Opera je s trochou nadsázky skin pro Chrome, tak se hlásí jako Chrome.To je další nevýhoda toho přechodu, že pro spoustu statistik přestala Opera existovat jako samostatný prohlížeč (případně započítávají jen zbývající uživatele staré Opery).
Tak je to jen nadsázka. Současná Opera už není jen skin. Jen má stejný motor. ale jinak je to jiná karoserie, jiná přístrojová deska, jiná elektronika atd. Je to nevýhoda, ale je to hlavně neschopnost těch vývojářů. Pokud nedokážou sledovat trend a změny, tak jsou nespolehliví, a jejím statistikám se obloukem vyhnout. Popravdě tímto způsobem vlastně neexistuje ani nový MS Edge, protože má stejnou signaturu jako Opera.
"Proč používat Chrome-Operu, když můžu rovnou používat Chrome?"Pretože používaním Opery môžete zostať na klasickom dizajne UI Opery s možnosťou si stále vybrať tip inštalácie (bez GoogleUpdate vymoženosti), konfigurovateľným rýchlym prístupom so zoskupovaním (po novom s video podkladom), gestami, skratkami, Turbom, prípadne optimalizovaným spúšťaním na pomalom pripojení, správcom sťahovaní, košom na zatvorené/otvorené listy, náhľadmi listov, či bočným panelom pre rozšírenia, na ktoré je potrebné v Chrome rozšírenie a každé z nich zožerie kus pamäte, samozrejme spolu s otvorenými listami a prehliadačom samotným.Opera ma dokonca aj hibernáciu nepoužívaných listov, na ktorej práve v Chromiu pracujú.
Já jsem měl také takové myšlení. Ale opačné. Když jsem vybíral co dále, tak padla volba na Chrome. Jenže když nová Opera je vlastně Chrome, tak proč nadále nezůstat u Opery.A toho rozhodnutí nelituji, protože z mého pohledu je nová Opera mnohem lepší než Chrome.
Mezi čtenáři Živě podíl Opery nyní 5,4%A z toho většina jede na verzi 12.17 ..........😀Takže skutečný podíl "nové" Opery bude s bídou 1%
Držal som 12.17 (poznámky, záložky, heslá ale nie všetky weby fungovali správne). Po dhšej dobe som prešiel na Firefox.Tam som zamrzol na v28.Akože niečo nenormálne ako menia, zničia niečo čo funguje, kde má človek celý ekosystém vybudovaný, tak just aspoň zmenia vzhľad a aby to nebolo málo, ešte aj prácu s rozšíreniami, ako keby už teraz nebolo množstvo rozšírení, ktoré autori odmietli neustále prerábať a nemajú alternatívu.
Jestli to nebude Opera (Mini) na mobilních zařízeních.
Hádáte? Nebo máte někde důkaz? Že tady vidíte nadávky, jak je nová Opera o ničem a to i od skalních uživatelů staré Opery, neznamená, že nová Opera je bídně dole.Jak tak pozoruji (nejen zde), tak je to ve skutečnosti jinak. Nová Opera nabírá na síle a čím dál více ukrajuje podíl 12ckové verze. Takže podle mě to nebude 1%, ale spíše kolem poloviny 2,7%Tady na diskuzi to není vidět, protože vývojáři nejsou schopni upravit detekci prohlížeče. Nová Opera se zde chybně detekuje jako Chrome. Takže kolik těch Chrome ikonek představuje Operu, Vivaldi, a dokonce MS Edge?
Keď už píšete o Opere, ako firme, tak si dajte trošku práce a pozrite sa aspoň, ako je financovaná a čo tvorí hlavný zdroj financií. Samotný prehliadač sa podieľa na tržbách len z 15% a ostatné financie tvorí Opera Mediaworks, čo je reklama a operátori. Minulý rok dosiahli tržby 480 miliónov dolárov (v roku 2013 to bolo 300 miliónov dolárov) a tento rok sa očakáva viac ako 600 miliónov dolárov.V roku 2013 dokonca kúpili spoločnosť SkyFire za 155 milónov dolárov a asColony v roku 2014 za 350 miliónov dolárov. http://www.operasoftware.com/company/investors/finance... Keď už hodnotíte úspešnosť produktov spoločnosti na základe nejakej štatistiky spoločnosti, ktorá ani nepoužíva geo-váhy, tak si aspoň zapnite do grafu aj mobilné prehliadače. To potom má Opera prehliadač podiel viac ako 6% a atakuje už prehliadač v Androide.http://gs.statcounter.com/...
Jenže autor dostal za úkol Operu strhat a pomluvit, tak to bez mozku splnil.
Odpověď na otázku titulku je „ne“. Přestože je Opera jen Blink (a na jeho vývoji se Opera nepodílí) s tenkou nadstavbou v podobě záložek a synchronizace, nejsou její tvůrci schopni už víc než měsíc opravit chyby zobrazení na Windows 10. Hlavně že mají čas kreslit nové logo.Firefox měl betaverzi pro Windows 10 připravenou čtvrt roku před jeho vydáním.
"Přestože je Opera jen Blink (a na jeho vývoji se Opera nepodílí)..."https://dev.opera.com/blog/blinkon-report/... https://dev.opera.com/blog/reducing-memory-use/... http://operasoftware.github.io/upstreamtools/...
Jako pardon, ale těch pár commitů, které Opera má v hlavní větvi Chromia, to už je větší přispěvatel Samsung
Opera commits in Chromium: 4.199Samsung commits in Chromium: 5.388
Tak šup šup, nahnat grafika co kreslí logo aby opravil GUI. Takhle to fakt nefunguje.
Názor byl 1× upraven, naposled 22. 9. 2015 16:46
Co mate za problem? Me vse jede jak ma.
Na Operu mi nesahejte. Opera mini je jediný prohlížeč, který dokáže načíst přes edge v metru stránku za dobu zastavení vlaku ve stanici. Někdy jich nacvakám i několik do dalších záložek...Opera mini je můj primární prohlížeč na mobilu a skvěle to stačí. Jen na wifi si dovolím luxus něčeho většího.
Tak teď jsem hodnou chvíli přemýšlel nad souvislostí Opery mini a prohlížeče Edge pro Metro (Modern UI), než mi to došlo... 😀
xD Edge v Metru. Mam dost 😀
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.