Notebooky | Asus | Monitory | Příslušenství

17 přenosných palců s frekvencí 240 Hz. Asus představil herní monitor na cesty

Nově uvedený monitor Asus ROG Strix XG17AHPE je obdivuhodný mix vlastností, pro které se jen těžko hledá uplatnění. Ale třeba na něco přijdete - tento monitor je totiž přenosný a přitom cílí na hráče. Kdo si bude chtít spolu se svým herním notebookem nosit ještě jednu placku představující monitor bez pořádného stojanu, zato s integrovanou baterií? Těžko říct. 

Novinka má každopádně rychlý IPS panel pracující s frekvencí 240 Hz a nabídne odezvu 3 ms. Úhlopříčka je 17,3", ale rozlišení zůstalo pouze na Full HD, na nic jiného než na hry proto nelze monitor doporučit. Pokud to vaše grafika podporuje, můžete využít synchronizaci frekvence prostřednictvím Adaptive-syncu. 

Ačkoli monitor vypadá jako tablet, uvnitř chybí hardware, který by umožnil samostatný provoz bez počítače. Je to prostě jen zobrazovač. Baterie přitom uvnitř je a umožní až 3,5 hodiny provozu (při frekvenci 240 Hz). Celé to váží 1060 g a tloušťka je přibližně centimetr. Ve výbavě jsou i vestavěné stereoreproduktory, od kterých ovšem nečekáme o nic větší zážitek než od těch v notebooku. 

Monitor se dá připojit skrze USB-C (DisplayPort) nebo micro-HDMI. K napájení slouží jeden z USB portů.

Absurditu tohoto monitoru podtrhuje fakt, že samotný Asus k němu uvádí jakou související produkty trojici doporučených notebooků, u kterých by monitor mohl najít uplatnění. Jsou to ROG Strix Hero III, ROG Zephyrus S (GX531) a ROG ZEPHYRUS S (GX701). Vše jsou to notebooky s Full HD IPS displeji s frekvencí 240 Hz, v posledním případě dokonce v rozměru 17,3" (frekvence 144 Hz). Přídavný monitor by se tak dal použít k rozšíření plochy, ale jako primární herní zobrazovač by byl celkem zbytečný.

Výrobce zatím neprozradil, kolik si za připravovaný monitor řekne. Na trh by měl přijít letos. 

Diskuze (9) Další článek: Dobře už bylo. Na ČTÚ končí éra Jaromíra Nováka. Proč musel odejít a co nás čeká teď?

Témata článku: Notebooky, Asus, Monitory, USB, DisplayPort, Příslušenství, ROG, Notebook, ROG Zephyrus, Palec, Full HD, Frekvence, Monitor, ROG Zephyrus S, Full HD IPS, Herní, Notebooky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid