Počítače | Operační systémy | macOS

14 věcí, které umí macOS, ale možná o nich nevíte

  • Operační systém Applu je plný zajímavých vychytávek
  • Vybrali jsme 14 užitečných funkcí, o kterých se možná moc neví
  • Používáte Windows? Podívejte se, co konkurence umí

Práce s okny

Jednou z velkých nevýhod operačního systému macOS byla odpradávna práce s více okny vedle sebe. Odkojení jablíčkáři si našli své způsoby, jak systém používat, ovšem pro uživatele přecházející z Windows jde o jednu z hlavních nevýhod. Velkou pomocí v tomto ohledu byla například aplikace Magnet, která dokáže ukotvit až čtyři okna v rozích obrazovky. Až s macOS 10.11 El Capitan (tehdy ještě OS X) přišel Apple s funkcí Split View, která dokázala obrazovku rozpůlit a na každé zobrazit jedno okno.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Od macOS 10.15 Catalina konečně zjednodušil práci s více otevřenými okny vedle sebe.

To však bylo tak nepraktické a neintuitivní, že se funkce tedy velké přízně nedočkala. To se však změnilo s letošním rokem a příchodem macOS 10.15 Catalina, kde Apple konečně přišel na jednoduchý a praktický způsob použití více oken vedle sebe. Aktivace je přitom snadná, stačí jenom myší najet na zelené tlačítko pro roztažení obrazovky a vyskočí na vás nabídka, zda okno chcete roztáhnout na celou obrazovku či ukotvit na levé či pravé straně.

Diskuze (77) Další článek: Microsoft a Ford chtějí vyřešit dopravní zácpy v Seattlu pomocí kvantového počítače

Témata článku: Notebooky, Google, Windows, Apple, Počítače, Operační systémy, YouTube, Facebook, iPhone, Nejlepší programy, iPad, MacBook, Mac Pro, Apple TV, macOS, Apple Watch, Safari, iMac, Soubor, PDF, Zkratka, Disk, Fráze, URL, Apple zařízení


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky