Notebooky | Testy

14" notebooky do 20 000 Kč: Vyzkoušeli jsme jich deset a víme, co můžete čekat

  • Otestovali jsme deset 14" notebooků pro každodenní použití
  • Rozměr je dobrý kompromis snadné přenositelnosti a pohodlí při práci
  • Rozdíly mohou být i při podobné ceně výrazné

Mezi snadno přenosnými notebooky se v posledních pár letech udála řada pozitivních proměn. Nejde jen o honbu za tenkým profilem, která se přelila už i do levnějších strojů, ale především o nástup tenkých rámečků okolo displeje a kompletní přechod na rychlá M.2 PCIe SSD.

Tenké rámečky umožnily vměstnat 14" displeje do menšího těla do velikosti dříve 13,3", či dokonce 12,5" notebooků a PCIe SSD zase raketovou rychlost načítání dat a delší výdrž na baterii. Notebooky jsou tak snadněji přenosné, a přitom rychlejší, což platí už i pro modely v ceně do 20 000 Kč.

Současně již prakticky všude najdete konektor USB-C, liší se jen svou funkcionalitou, a zajímavostí je také, že výrobci i v nižších kategoriích čím dál častěji opouští plasty a přecházejí na ušlechtilejší kovové slitiny. Právě ty jsou totiž klíčem ke snížení hmotnosti i tloušťky notebooku při zachování jeho pevnosti. Například všechny notebooky v našem testu měly kovovou zadní stranu víka, tam to totiž dává největší smysl, navíc je pak notebook i elegantnější.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Notebooky, Testy, Intel, AMD, Ryzen, SSD, Asus, Wi-Fi, HDMI, Články z Computeru, RX Vega, Thunderbolt, Nvidia Geforce, Ica Lake, Notebook, Grafika, Full HD IPS, Asus Zenbook, AMD Ryzen, Test, Procesor, GeForce, Comet Lake, BitLocker, Intel Ica Lake

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači