Nejlepší programy | Mapy | Služby

13 užitečných map. Kde řádí klíšťata, kde alergeny a kde vybuchla sopka

  • Kde řádí klíšťata a kde si dát pozor na komáry?
  • Kde vybuchla sopka a kde jaderná elektrárna?
  • Odpovědi vám poskytne 13 užitečných map

Díky internetu máme doslova na dosah ruky celou řadu užitečných informací. Snadno například zjistíme, kde právě prší, i kam a jak rychle se srážky pravděpodobně přesunou dál. Zkusili jsme oddělit zrno od plev a našli jsme třináct více či méně užitečných map, jež vám mohou nějakým způsobem usnadnit život.

Aktivita klíšťat

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) má na svých stránkách celou řadu zajímavých map. Jednou z nich je mapa s vyobrazením aktivity klíšťat. Ač se může zdát, že v tomto směru nelze očekávat nějaký dynamický vývoj, opak je pravdou – stačí si porovnat obrázky z předchozího, aktuálního a následujícího dne.

Aktivita klíšťat Aktivita klíšťat

K vyjádření rizika je používána pětistupňová škála, na které nejsvětlejší barva znamená jen malé riziko, a naopak nejtmavší radí nevstupovat volně do listnatých a smíšených lesů a pohybovat se pouze po zpevněných cestách. Na výskyt klíšťat má přitom vliv několik faktorů, jako je teplota, srážkové úhrny nebo roční období.

Výskyt infikovaných klíšťat Výskyt infikovaných klíšťat

Zajímavé údaje poskytuje také interaktivní mapa s výskyty infikovaných klíšťat na webu Klíště.cz, ze které můžete vyčíst riziko infekce sedmi různými nemocemi, jež tento parazit přenáší. K dispozici je přehled za celé sledované období, nebo zvlášť pro jednotlivé roky.

Diskuze (5) Další článek: Alza zavádí „bezplatnou“ dopravu. Za členství v klubu chce 25 Kč měsíčně, ale zboží nedoručí až domů

Témata článku: Internet, Hmyz, Windy, USA, Nejlepší programy, Praha, Evropa, Brno, Mapy, Meteorologie, Ukrajina, Počasí, Zemětřesení, Služby, Sopka, Plzeň, Jaderný útok, Rostliny, komár, klíště, Jaderná elektrárna, Radiation, Ústí nad Labem, Zdravotní ústav, POIS