Mapy.cz | Mapy | Tipy

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

  • Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras
  • Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností
  • Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Mapy.cz bodují u českých uživatelů v mnoha směrech. Proti svému největšímu konkurentovi – Mapám Google – usilují o jejich přízeň na mnoha frontách a postupně přidávají další a další funkce, jejichž cílem je nabídnout „něco navíc“. O tom, že se to často úspěšně daří, vás přesvědčíme několika tipy a triky, které možná znáte, ale některé třeba pro vás budou úplnou novinkou.

Zobrazení předpovědi počasí

V dubnu tohoto roku přibyla v Mapách.cz nová funkce – předpověď počasí. Jednou z největších výhod je, že zobrazuje pětidenní prognózu pro jakékoli místo na světě. Můžete ji tak využít například v situaci, kdy se chystáte na dovolenou a chcete vědět, jestli bude lepší zabalit plavky, nebo pláštěnku.

Jak na to?

  1. Vyhledejte přes vyhledávání požadované místo, nebo klepněte pravým tlačítkem do mapy a z kontextové nabídky zvolte Co je zde?
  2. V pravém panelu se zobrazí informace o daném místě, mimo jiné i aktuální počasí v podobě grafického symbolu a teploty vzduchu.
  3. Když klepnete na rozbalovací nabídku po pravé straně, můžete se podívat na předpověď na aktuální a čtyři následující dny.

Z informací vyčtete předpokládanou situaci v podobě grafického symbolu, očekávanou teplotu, rychlost a směr větru, případně předpokládané množství srážek. Zdrojem dat je server Počasí.cz.

Klepněte pro větší obrázek 
Zobrazení předpovědi počasí
Diskuze (28) Další článek: Samsung představil Galaxy Note 10. Je to nejlepší telefon s Androidem napěchovaný aplikacemi Microsoftu

Témata článku: Seznam.cz, Android, Mapy.cz, WhatsApp, Mapy, Tipy, GPS, Turistika, Cestování, Cyklistika, SOB Top, Tlačítko, Stopař, Mapa, Odjezd, Sledování aktivity, Aplikace, Trasa, Klepnutí, Panel, Souřadnice, Nástroj, Katastr, Google mapy, Karlův most


Určitě si přečtěte

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

** Američtí farmakologové hledali inspiraci pro vývoj nových léků v brožuře z americké občanské války ** Jižanští felčaři podle ní připravovali rostlinné extrakty chránící rány před zánětem ** Výluhy ze tří dřevin zabírají i proti bakteriím rezistentním k antibiotikům

Jaroslav Petr | 2Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch