Mapy.cz | Mapy | Tipy

16 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

  • Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras
  • Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností
  • Vybrali jsme 16 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Mapy.cz bodují u českých uživatelů v mnoha směrech. Proti svému největšímu konkurentovi – Mapám Google – usilují o jejich přízeň na mnoha frontách a postupně přidávají další a další funkce, jejichž cílem je nabídnout „něco navíc“. O tom, že se to často úspěšně daří, vás přesvědčíme několika tipy a triky, které možná znáte, ale některé třeba pro vás budou úplnou novinkou.

Cestování časem na leteckých snímcích

Mapy.cz standardně ukazují pouze nejnovější letecké snímky, což jsou aktuálně ty z let 2021 a 2022. Můžete se ale podívat i na starší mapy z dřívějších etap snímkování. Celkem už je na webu a v mobilních aplikacích republika nafocená hned šestkrát, nejstarší snímky jsou z roku 2001.

Jak na to?

  1. Klikněte na tlačítko Změnit mapu (vlevo nahoře) a vyberte Letecká.
  2. Vyhledejte libovolné místo a zvětšete mapu až na úroveň 12 (poznáte to třeba podle adresy v prohlížeči, která bude končit „&z=12“).
  3. Vlevo nahoře se objeví nové rozbalovací menu, kde uvidíte starší etapy snímkování. Stačí vybrat tu správnou.
  4. Funkce je dostupná i na Slovensku, avšak tam jsou nejstarší mapy „jen“ z roku 2011.
Klepněte pro větší obrázekStarší letecké snímky Česka
Diskuze (18) Další článek: Určit konec sopečné erupce bylo prakticky nemožné. Vědci teď zkoumají metodu využívající laser

Témata článku: Google, Mapy.cz, Seznam.cz, Android, iOS, Mapy, WhatsApp, Tipy, GPS, SOB Top, Cyklistika, Panorama, Cestování, Turistika, Print Screen, Trasa, Klepnutí, Aplikace, Směr větru, Panel, Stopař, Tlačítko, Myši, Dana, Karlův most, Telefony s Androidem na Heureka.cz