Mapy.cz | Mapy | Tipy

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

  • Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras
  • Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností
  • Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Mapy.cz bodují u českých uživatelů v mnoha směrech. Proti svému největšímu konkurentovi – Mapám Google – usilují o jejich přízeň na mnoha frontách a postupně přidávají další a další funkce, jejichž cílem je nabídnout „něco navíc“. O tom, že se to často úspěšně daří, vás přesvědčíme několika tipy a triky, které možná znáte, ale některé třeba pro vás budou úplnou novinkou.

Zobrazení předpovědi počasí

V dubnu tohoto roku přibyla v Mapách.cz nová funkce – předpověď počasí. Jednou z největších výhod je, že zobrazuje pětidenní prognózu pro jakékoli místo na světě. Můžete ji tak využít například v situaci, kdy se chystáte na dovolenou a chcete vědět, jestli bude lepší zabalit plavky, nebo pláštěnku.

Jak na to?

  1. Vyhledejte přes vyhledávání požadované místo, nebo klepněte pravým tlačítkem do mapy a z kontextové nabídky zvolte Co je zde?
  2. V pravém panelu se zobrazí informace o daném místě, mimo jiné i aktuální počasí v podobě grafického symbolu a teploty vzduchu.
  3. Když klepnete na rozbalovací nabídku po pravé straně, můžete se podívat na předpověď na aktuální a čtyři následující dny.

Z informací vyčtete předpokládanou situaci v podobě grafického symbolu, očekávanou teplotu, rychlost a směr větru, případně předpokládané množství srážek. Zdrojem dat je server Počasí.cz.

Klepněte pro větší obrázek 
Zobrazení předpovědi počasí
Diskuze (37) Další článek: Samsung představil Galaxy Note 10. Je to nejlepší telefon s Androidem napěchovaný aplikacemi Microsoftu

Témata článku: Seznam.cz, Android, Mapy.cz, WhatsApp, Mapy, Tipy, GPS, SOB Top, Cyklistika, Cestování, Turistika, Zeměpis, Sledování aktivity, Aplikace, Vyobrazení, Katastr, Pravé tlačítko, TRI, Katastr nemovitostí, Česká republika, Fotografie míst, Trasa, Klepnutí, Tlačítko, Směr větru