Mapy.cz | Mapy | Tipy

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

  • Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras
  • Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností
  • Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Mapy.cz bodují u českých uživatelů v mnoha směrech. Proti svému největšímu konkurentovi – Mapám Google – usilují o jejich přízeň na mnoha frontách a postupně přidávají další a další funkce, jejichž cílem je nabídnout „něco navíc“. O tom, že se to často úspěšně daří, vás přesvědčíme několika tipy a triky, které možná znáte, ale některé třeba pro vás budou úplnou novinkou.

Zobrazení předpovědi počasí

V dubnu tohoto roku přibyla v Mapách.cz nová funkce – předpověď počasí. Jednou z největších výhod je, že zobrazuje pětidenní prognózu pro jakékoli místo na světě. Můžete ji tak využít například v situaci, kdy se chystáte na dovolenou a chcete vědět, jestli bude lepší zabalit plavky, nebo pláštěnku.

Jak na to?

  1. Vyhledejte přes vyhledávání požadované místo, nebo klepněte pravým tlačítkem do mapy a z kontextové nabídky zvolte Co je zde?
  2. V pravém panelu se zobrazí informace o daném místě, mimo jiné i aktuální počasí v podobě grafického symbolu a teploty vzduchu.
  3. Když klepnete na rozbalovací nabídku po pravé straně, můžete se podívat na předpověď na aktuální a čtyři následující dny.

Z informací vyčtete předpokládanou situaci v podobě grafického symbolu, očekávanou teplotu, rychlost a směr větru, případně předpokládané množství srážek. Zdrojem dat je server Počasí.cz.

Klepněte pro větší obrázek 
Zobrazení předpovědi počasí
Diskuze (28) Další článek: Samsung představil Galaxy Note 10. Je to nejlepší telefon s Androidem napěchovaný aplikacemi Microsoftu

Témata článku: Seznam.cz, Android, Mapy.cz, WhatsApp, Mapy, Tipy, GPS, Turistika, Cestování, Cyklistika, SOB Top, Karlův most, Start, Nástroj, Mapa, Klepnutí, Pravé tlačítko, Batůžek, Odjezd, Seznam, Trasa, Webová aplikace, Stopař, Tlačítko, Václavské náměstí


Určitě si přečtěte

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 31

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

** Jak vypadá nitro téměř 6" mobilního telefonu? ** Provedli jsme pitvu Nokia 7.1 se třemi kamerami ** Základní deska je vlastně docela maličká

Jakub Čížek | 16

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 56Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch