13 otázek pro finalistky Miss Internet a jedna navíc jako přívažek

Dvěma účastnicím finále Miss Internet jsem položil několik otázek a obdržel zajímavé odpovědi.
Dvěma účastnicím finále Miss Internet jsem položil několik otázek a obdržel zajímavé odpovědi.

1) Jaké vývojové prostředí (resp. jaká, pokud jich bylo víc) jste používala pro tvorbu svých stránek a jaké byste doporučila (pokud by to nebylo totéž)?
2) Jaký programovací jazyk je podle vašeho názoru nejperspektivnější?
3) Jaký druh internetového připojení používáte a jaký byste chtěla používat?
4) Do jaké míry změnil internet váš život a jak?
5) Berete internet jako nutné zlo nebo jednoznačný pokrok?
6) Čeho si na internetu ceníte nejvíce a co nejméně?
7) Obáváte se něčeho v souvislosti s internetem?
8) Jaký počítač používáte?
9) Co vás nadchlo a co naopak zklamalo na Miss Internet?
10) Dopadly výsledky volby Miss Sympatie, Cybermiss a nakonec i Miss Internet podle vašich představ? Bylo pořadí podle vás spravedlivé? Jaké by byly vaše volby?
11) Jaký byl váš postoj ke kauze Miss Internet v souvislosti se smlouvou s Nova Models?
12) Přihlásila byste se znovu na Miss Internet?
13) Co byste vzkázala těm, kteří by chtěli tuto soutěž absolvovat v příštím roce?
14) Považujete se za laika nebo odborníka co se týče internetu? Jste spíš uživatel prohlížeče nebo programátor či webový designer?

Kateřina Pelánová, druhá vicemiss

1) Své osobní tránky jsem dělala v šíleném Front Page Express! Teď jsem přesedlala na Dreamwaver, a pomáhám si ve zdrojáku úpravami HTML a základními tagy. Také jsem poslední dobou propadla Flashi, zatím jsem dělala jen jedinou věcičku a to na internetový úkol, ale hodlám se Flashi ještě dále věnovat. Jinak na grafiku používám Corel PhotoPaint 8 a sem tam ještě Gif Animator.

2) Těžko říct. Nejperspektivnější nemusí znamenat nejpoužívanější... Čas ukáže.

3) Používám klasické připojení přes telefon, ale už mám slíbenou ISDN, ale páni technici se nemají nám ho namontovat, takže čekám a čekám... snad se do Vánoc ještě dočkám.

4) No, internet změnil můj život dost radikálně. Pohybuji se na něm skoro už dva roky a tvorbě webových stránek se věnuji zhruba tak rok a půl. Většina mých vrstevníků tráví večery v hospodě, na zábavě nebo na různých pařbách či party. Já jsem prostě divná. Večer co večer sedím u netu. A vyhovuje mi to. Internetu člověk jednou propadne a pak už ho nepustí. Je to prostě určitý druh závislosti. Myslím, že to může být i dost nebezpečné, člověk pak musí mít tak hodné rodiče jako já, aby mu prostě jednou za čas utnuli připojení:))

5) Spíše to druhé. No, určitě jako to druhé. Internet je nezbytná součást mého života a dává mi novou dimenzi vnímání a komunikace s lidmi. Mohu mluvit s lidmi, se kterými bych se normálně asi nikdy nesetkala.

6) Nejvíce toho, že internet smazává bariéry. Lidé Vás neberou podle toho, kolik vám je a nebo jak vypadáte. Prostě vás obvykle berou podle toho, co máte v hlavě. A čeho nejméně? Hmm... na internetu mně nejvíc asi vadí, že je drahý.

7) Toho, že nám odumřou nožičky a zešlachovatí ručičky od věčného mlácení do klávesnice a už se od něj nehnem, protože budeme všichni virtual...:))

8) Pentium II. 333MHz, 128 RAM, 34 GB hard disk

9) Nejvíce mě nadchli lidé, kteří se kolem soutěže točí. Prostě výborná parta profíků. Myslím, že bych je tímto chtěla pochválit, protože celé finále proběhlo ve fantastické atmosféře a i když moc nevím, co se na jevišti vlastně dělo, jelikož jsem většinu večera trávila lítaním po šatně, česáním, líčením..., tak si troufám říci, že diváci si přeci jen něco s sebou odnesli a snad se jim to i líbilo. A to co mě zklamalo... to že se rozbíhají další kauzy a kauzičky... byla to jen hra a nejde o život... ten jde dál.

10) To nechávám na porotcích. Každá volba krásy je totiž sporná. Moc se mi líbí filosofie Haliny Pawlovské, která tvrdí: "Když vám 3 muži řeknou, že máte ošklivý houbovitý nos, nezabíjejte se. ZABTE JE! A najděte si dalších 30 mužů, 300 mužů, 3 000 mužů a určitě se mezi nimi najdou zase aspoň 3, co vám naprosto upřímně řeknou, že váš nos je nejkrásnější, který kdy viděli." Záleží na vkusu porotců, každopádně jsem velmi ráda, že zde šlo i o internet a nejen o krásu.

11) Donutilo mě to uvědomit si, co vlastně ve svém životě chci. Každá dívka někde ve skrytu duše asi touží být modelkou. Jenže já jsem si pročítala smlouvu a nelíbilo se mi, jak je postavená a zjistila, že to není to, čeho chci ve svém životě dosáhnout. Tak jsem volala panu Fikáčkovi a domluvili jsme se, že není problém, když modelkou býti nechci, smlouvu nepodepisovat. Nechápu, proč se kolem toho udělala taková mediální bublina. Myslím, že to bylo zbytečné, každopádně jsem ráda, že to nakonec dopadlo, tak jak to dopadlo.

12) Ano, proč ne... vlastně ve chvíli, kdy jsem ještě naprosto nevěděla, že jsem ve finále, jsem s přáteli promýšlela bannery, reklamu, nový stránky... že bych se musela přihlásit dřív, jelikož jsem se letos přihlásila 3 dny před koncem přihlášek! Všichni to pokládali za naprostou šílenost. A ono to vyšlo!?

13) Tak to tedy sama nevím.

14) To se dá těžko posoudit. Záleží s kým byste mě srovnávali. Myslím, že na internetu už něco umím, vypomáhám si při tvorbě stránek HTML editorem, ale nejsou pro mě problém základní HTML tagy, často je potřeba některé věci upravovat přímo ve "zdrojáku". Opravdu těžko říct. Každopádně mě to velmi baví a ráda bych se v tomto oboru dále zdokonalovala.

Eva Böhmová (Nikitta)

1) K vývoji svého webu jsem použila hned několik softwareových produktů a to: Photoshop 5.5, Homesite 4.5, Dreamweaver 2 a 3 a Flash 4.

2) Myslím, že z hlediska počtu uživatelů je to PHP, ale z hlediska aplikovanosti a možnosti aplikování je to C++ a Java

3) Používám v práci pevné připojení a to mi vyhovuje.

4) Zrychlil možnost komunikace s mými blízkými.

5) Jako obrovský krok kupředu.

6) Je to pro mě hlavně zdroj informací a také je velmi dobrým marketingovým nástrojem. Nejméně si cením zase dostupnosti informací, které by ne vždy měly být dostupné.

7) Hloupých lidi, zneužívání získaných informací a jejich poskytování dalším osobám, řekněme k použití k trestné činnosti.

8) PC

9) Holky, mám teď o minimálně jednu fajn kamarádku navíc:-) Co mě zklamalo, ví jistě dost lidí, ale pro ty, co to nevědí - zklamala mě profesionalita, myslím tu organizační stránku, ty renoncy, které byly během příprav na finále. Myslím, že finále jako takové se obešlo bez zásadních renonců, což mě potěšilo.

10) Nemohu mnoho o tom soudit, nebyla jsem porotcem, nicméně moji favoritkou na Miss Internet byla Eva Hannichová a na Miss Sympatie jsem tipovala Šárku Hrabalovou, co se týká Cybermiss, tak jsem měla pocit, že to rozhodnou otázky, takže to mohla byt kterákoli z nás.

11) Byla jsem smutná, a opravdu jsem se nechtěla finále účastnit a kdyby nebylo panu Lahvičky a Dejma z Atlasu a Pet z Modeling serveru, tak bych tam opravdu nešla.

12) Ne, stačilo, ze jsem se jednou nechala přemluvit k účasti.

13) Mějte oči otevřené.

14) Spíš za odborníka, vím, že to zní malinko neskromně, ale ne vždy je skromnost na místě, že. Vzhledem k tomu, že všechno, co vím a umím o počítačích, jsem se naučila sama a dokonce mě to živí, neboť v minulém zaměstnání jsem pracovala jako webmaster a v současné době pracuju jako web builder produce = site builder, a řekněme wap designer, tak asi nebudu obyčejný browsič a výběrčí mailů :-)

Děkuji za rozhovor.

Další odpovědi budou zveřejněny zítra podle toho, jak budou účastnice odpovídat. Komentář k celé soutěži bude jako perlička nakonec.

Váš názor Další článek: Máme novou Miss Internet, kdo to je?

Témata článku: Internet, Nezbytná součást, Fina, Krása, Úprava PC zdroje, Models, Klasické připojení, Nutné zlo, Designer, Navic, Jed, Miss, Jak, Věčný problém, Jednoznačná odpověď, Fin, Modeling


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk