13 nejlepších rozšíření pro Operu

Sestavili jsme třináct užitečných rozšíření, které Operu naučí automatické doplňování a ochrání před nechtěným smazáním textu. A také poradíme, jak si „stáhnout“ YouTube.
13 nejlepších rozšíření pro Operu
Kapitoly článku

8. Shorten URL: Zkracovač internetových adres

Někdy jsou situace, kdy dlouhé adresy poslat nemůžete. Třeba na Twitteru nebo Facebooku. Proto je vhodné použít zkracovače URL, jeden takový zkracovač pochází od Googlu a jmenuje se goo.gl.

Klepněte pro větší obrázek
Shorten URL zvládá více zkracovačů

Rozšíření Shorten URL můžete použít nejen pro goo.gl, ale zvládá také bit.ly, TinyURL, is.gd, tweak.tk, adf.ly, j.mp a 3le.ru. Nevýhodou je, že rozšíření nedokáže propojit goo.gl s vaším účtem Googlu, takže se nedostanete ke statistikám.

9. LoopTube: Nekonečné přehrávání videí

Stejně jako ostatní prohlížeče, i Operu můžete „naučit“ přehrávat videa bez zastavení. Rozšíření vloží do pravého dolního rohu pod YouTube video tlačítko „Loop“, kterým můžete zapnout nekonečnou smyčku přehrávání.

Klepněte pro větší obrázek
 Tlačítkem Loop zacyklíte přehrávání

10. Twitter Extension: Twítujte z Opery

Narazili jste na dost zajímavý web a chcete o něm dát vědět? Pro rychlé twítnutí může posloužit rozšíření Twitter Extension. Kliknutím na tlačítko si rozšíření převezme URL, vloží ji do textového pole a přidá titulek webu. Ten pěkně označí, abyste jej mohli ihned smazat a napsat případně nějaký svůj vlastní komentář.

Klepněte pro větší obrázek
Napsání twítu přímo z rozšíření Opery

Tip: Nějaké rozumné rozšíření pro ovládání Twitteru byste v Opeře hledali marně. Buď můžete zkusit škaredé rozšíření Dabr, jehož vzhled se zastavil snad před deseti lety, nebo TwitterOk, který se zdá být o něco lepší volbou. Také to ale není žádná výhra. TwitterOk využívá mobilní rozhraní Twitteru (což by nebyl problém), ale použitelnost je opravdu mizerná. Uživatelé Opery mohou závidět Firefoxu a jeho úžasnému Echofonu, anebo být vděčni za klasické webové rozhraní Twitteru.

11. Facebook Status: Řekněte ostatním, co právě jíte

Nebudeme se zabývat tím, co právě děláte. Jen si řekneme, jak utrousit stavovou zprávu na Facebook. Stejně jako u předchozího rozšíření pro Twitter, i v tomto případě si můžete nainstalovat rozšíření, kterým snadno napíšete zprávu na svoji Zeď na Facebooku. Rozšíření využívá mobilní verzi Facebooku na adrese m.facebook.com.

Klepněte pro větší obrázek
Píšte na Facebook přes mobilní verzi

Tip: Pokud byste chtěli ovládat Facebook přímo z Opery, můžete. Poslouží k tomu rozšíření Facebook. Opět se ale nejedná o nic extra pohodlného.

12. FastestTube – YouTube Video Downloader: Stáhněte si YouTube

Internet se hemží nejen obrázky, ale i videi. A líbí se vám některá YouTube videa natolik, že je prostě chcete mít? V tom případě zkuste toto rozšíření, které přidá pod video tlačítko s výběrem kvality. Po kliknutí na vybranou kvalitu můžete video ihned začít stahovat. Dostupné jsou i nejvyšší kvality 720 a 1 080 px.

Klepněte pro větší obrázek
Stáhněte si YouTube video v libovolné kvalitě

13. Mouse trail: Ať víte, kudy myš putovala

A nakonec tu máme rozšíření týkající se gest myši. Gesta Opera zvládá celkem dlouho a dobře, chybí jim ale nějaká vizuální podoba. O to se stará rozšíření Mouse trail, které při provádění gest vykreslí dráhu tahu myši. Rozšíření nenabízí žádné nastavení, takže se musíte spokojit s červenou barvou čáry.

Klepněte pro větší obrázek
Červená barva napovídá, kudy myš putovala

Témata článku: Software, Prohlížeče, Opera, GigaMania, Download, Trail, Google Translator, Překladače celých vět, Loop, Vizuální podoba, Mobilní YouTube, Rozepsaný text, Downloader, Červené tlačítko, Rozšíření, Automatický překlad, Video Downloader, Translator, Snadná obnova, Image, Samostatný list, Mobilní rozhraní, Snap, Youtube Video, Automatické rozpoznání


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky