Windows | Nejlepší programy | Matematika

11 kalkulaček, které jsou mnohem lepší než ta základní ve Windows

  • Nevyhovuje vám Kalkulačka, která je součástí Windows?
  • Našli jsme 11 zajímavých alternativ
  • S výpočty pomohou desktopové, webové i mobilní aplikace
11 kalkulaček, které jsou mnohem lepší než ta základní ve Windows

Google: kalkulačka, která je vždy po ruce

Pokud máte spuštěný webový prohlížeč a potřebujete provést nějaký rychlý výpočet, nemusíte vyvolávat žádnou další aplikaci. Stačí otevřít vyhledávač Google a zadat do něj příklad. Jestliže máte Google nastavený jako výchozí vyhledávač, stačí vzoreček naťukat do adresního řádku. Skvělé je, že funguje i v mobilech (chytrých reproduktorech...) a v kombinaci s rozpoznáváním hlasu, takže stačí příklad vyslovit.

Klepněte pro větší obrázek 
Kalkulačka Google

Pokud Google pozná, že se jedná o zadání k výpočtu (a nutno uznat, že je v tomto směru poměrně benevolentní – jako znak pro násobení akceptuje i písmeno „x“, místo znaménka + můžete napsat „plus“ apod.). Pak na prvním místě výsledků zobrazí přehlednou webovou kalkulačku. Kromě vzorce ji lze vyvolat také vyhledáním slova „kalkulačka“.

Kalkulačka Google správně počítá s prioritami operací a umí pracovat se závorkami. V základní výbavě nechybí výpočty procent, mocniny a odmocniny, logaritmické či exponenciální funkce. K dispozici je také historie provedených výpočtů.

Plusy

  • Jednoduché vyvolání
  • Dostupné funkce

Minusy

  • Ničím pozitivně nevybočuje z řady
6/10
Hodnocení
Diskuze (27) Další článek: ELONOVINKY: Výbuch během letu Starship SN11 zavinil jeden z Raptorů

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Google, Apple, Historie, Android, Nejlepší programy, Mars, Microsoft Store, Matematika, Praha, Klávesnice, Tipy, Uživatelské rozhraní, Wolfram Alpha, Hewlett-Packard, Free HP, Kalkulačka, Česká republika, Výpočet, Aplikace„OK, Google“: Praktické příklady, jak vám hlasový Asistent zpříjemní život
Karel Kilián
Hlasový asistentGoogle AsistentChytrá domácnost
Ideální kombinace –  Nikon Z6 II a Nikkor Z 24–200 mm F4–6,3 VR (test)

Ideální kombinace – Nikon Z6 II a Nikkor Z 24–200 mm F4–6,3 VR (test)

Hlavně fotografové přecházející na full frame bezzrcadlovky velmi ocení objektiv s opravdu velkým rozsahem. Je tedy Nikkor Z 24–200 mm F4–6,3 VR s kombinaci s FX tělem Nikon Z6 II ideálním vstupem do profi světa?

Jan Pánek
BezzrcadlovkyNikonTesty
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály