10+1 nejlepších her pro Xbox

Xbox 360 by nebyl ničím bez kvalitních her. Na kterých z nich staví konzole svůj úspěch a které patří mezi nejoblíbenější? Přinášíme tipy přímo od redaktorů OXM.
Kapitoly článku

Herní konzole Xbox 360 před pár týdny zlevnila na 5 990 Kč, což z ní udělalo nejlevnější herní zařízení současné generace virtuální zábavy. Za cenu grafické karty střední třídy si můžete pořídit systém, který je předurčen k opanování vašeho volného času. Co můžete od Xboxu 360 očekávat, jaká je současná nabídka her i příslušenství, co se chystá do budoucna? Na všechny tyto otázky vám tento týden odpoví osoby nejpovolanější – redaktoři licencovaného Oficiálního Xbox 360 magazínu.

Tip: sledujte týden s Oficiálním Xbox 360 magazínem

Klepněte pro větší obrázekOficiální Xbox 360 magazín je jediný konzolový časopis u nás. Časopis je určen jak nadšeným hráčům, tak začátečníkům, jimž nabízí srozumitelné a přehledné seznámení s konzolí i nejdůležitějšími hrami. Specialitou je přiložené DVD plné demoverzí a dalších materiálů, vytvářené speciální technologií našich partnerů pouze a jen pro Oficiální Xbox 360 magazín.

V pátek 22. března vyšlo nejnovější číslo, které přináší světové odhalení strategie World in Conflict a exkluzivní zážitky z hraní her, jako je Fallout 3 či GTA IV.

Redaktoři Oficiálního Xbox 360 magazínu sestavili na základě svých recenzí žebříček nejlepších her. Které to jsou? 

1. Bioshock

Podmořský svět Rapture původně sliboval jen nostalgickou vzpomínku na legendární sérii System Shock. Nakonec se z něj stala atmosferická procházka utopickým světem, která zaujala každého. Akční hra s RPG prvky nás zavedla do polorozpadajícího podmořského města, jejž vidina vytvoření lepší společnosti dovedla ke zkáze. Hráč přichází na místo pár let poté, aby v ruinách pyšného světa našel odpovědi na mnohé otázky a prozkoumal, co se zde vlastně stalo. Mnohdy jde ale spíše o zoufalý boj o přežití.

Hodnocení OXM: 9,2

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

2. Call of Duty IV: Modern Warfare

Klasika. Jak jinak lze označit návrat na trůn série, jež patří poslední léta mezi nejpopulárnější. Báli jste se časového zasazení? Mysleli jste, že bez druhé světové války to nebude ono? Zbytečně. Skvělá a výživná kampaň je navíc jen malým prologem k nekončící zábavě v multiplayeru. Jasná volba, pokud hledáte akční hru, která vás ani na okamžik nenechá ve válečné vřavě vydechnout. Potyčky menšího počtu vojáků navíc hra dovedně střídá se střelbou z vrtulníku či ovládáním armádních obrněnců.

Hodnocení OXM: 9,3

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

3. Forza Motorsport 2

Playstation má své Gran Turismo, Xbox Forzu. Drtivé vítězství hry v nedávném hlasování o nejlepší závodní hru naznačuje obrovskou oblibu tohoto realistického simulátoru v xboxové komunitě. I když hra vyšla ze všech konkurentů nejdříve, obrovská životnost a rozmanitost zapříčinila, že jej mnozí hrají neustále. Aby také ne když nabízí stovky různých vozů, desítky tratí a možnost vyladit na autě i nejmenší maličkosti.

Hodnocení OXM: 9,0

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

4. Mass Effect

Obrovské vesmírné dobrodružství vypráví příběh o lidské rase, která se snaží získat uznání v intergalaktické radě. Dosáhnout toho chce především díky výjimečnému vojákovi, kterým nejste nikdo jiný než vy. Mass Effect, hra od tvůrců skvělé série Star Wars: Knights of The Old Republic, nadchne nejen tradičně obrovskou rozlehlostí světa (létáte a prozkoumáváte jednu planetu po druhé), stovkami postav a dialogů, ale zejména realistickým vizuálním zpracováním jednotlivých charakterů

Hodnocení OXM: 9,3

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

5. NHL 08

Zatímco na PC série už několik let stagnuje, fanoušci hokeje na Xboxu 360 prožívají zlaté časy. Tvůrci zde totiž kompletně překopali ovládání.Všechny základní pohyby ovládáte jen pomocí dvou páček – jednou bruslíte, druhou ovládáte hokejku. Chcete vystřelit? Stačí natáhnout páčku k sobě a bleskově ji vystřelit dopředu. Dění na ledě je navíc opravdu hokejové. Hráči nejsou supermani, puk jim utíká, odráží se od bruslí a spousta gólů padá po tečích. Nenajdete zde sice český komentář, ale zato si zahrajete hokej!

Hodnocení OXM: 8,7

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Herní konzole, Xbox, Superman, Nejlepší, Fallout, Oblivion, The Elder Scroll, Gears of War, Forza Motorsport, Life, Toaletní papír, Halo, Mass, Fallout 4, Obrněnci, Mass Effect, Kytara, Soccer, Zdatnost, Half Life 2, Bonus, Modern Warfare, Reklamní slogan, 10, Xbox Live, Pc HAL 3000 na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači