10 objektů a těsně?Co teprve ty, o kterých nevíme a které se strefí.😉Kdyby se 2016DV1 "strefil", vyl by to (odhadem) ekvivalent 500 Mt TNT. Car bomba měla "jen" 60 Mt.
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 1. 2021 16:15
na listu 6 je chybně uvedeno výročí výbuchu Černobylu. 26.4.2021 to bude už 35 let.
Asi mám jinou definici pojmu "těsně". Vždyť nic nebude blíže než snad polovina vzdálenosti země-měsíc.
Takže to nakonec může ještě Země přitáhnout, když to bude tak blízko ...
Z hlediska vzdáleností ve vesmíru to není ani těsně. Je to přesná trefa 😀
"10 vesmírných objektů, které v roce 2021 těsně minou naši planetu" ... a nebo také ne 😀
Není u těchhletěch malých kousků, které asi pohromady gravitačně moc nedrží, možné, že by se nějaká část najednou uvolnila, což by ovlivnilo trajektorii? :)
Pozor hate :) Konstalace typu OneWeb, Starlink a jim podobné budou sledování těchto těles činit ještě složitější. Tak snad se podaří dostat nahoru další teleskop, co tento problém vyřeší ...
Z tohoto jsem opravdu smutný.Ve chvíli kdy technologie dospěla do bodu kdy vysílání teleskopů ve viditelné části spektra pozbylo smyslu a pozemní astronomie se tak mohla nadechnout k dalšímu pokroku a sehnat peníze na další grandiózní projekty si zaneřádíme oblohu tímto způsobem.Ptam se opravdu potřebujeme rychlý myšleno s malou latencí internet celosvětově? Možná se ukáže že ano ale zatím to tak nevypadá.A argumenty že se hold pošlou nahoru jeden dva teleskopy šla Hubble absolutně neví o jakém objemu pozorování se zde jedná.
Přesně, vesmírné teleskopy ty pozemní ještě dlouho nedokážou nahradit. Satelitní internet se určitě hodí, ale osobně si nemyslím, že má smysl mít ho o takovém objemu a počtu satelitů jako má být Starlink.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.