10 nejlepších náhrad za Rapidshare

Rapidshare zdaleka není jedinou službou svého druhu. Představíme vám pět zahraničních a pět českých alternativ, které Rapidshare po mnhých stránkách předčí.
Kapitoly článku

Jak už asi víte, autorský zákon u nás dovoluje stahování autorsky chráněných audiovizuálních děl pro soukromé účely. Pokud si tedy z internetu stáhnete nějaký film, seriál či hudební CD, které nebudete nabízet dále nebo pouštět na veřejnosti, nedopouštíte se ničeho nezákonného. Třeba v Americe to zákon neumožňuje, tam je stahování filmů či hudby z internetu zakázáno. A osobně se obávám, že časem v hlavách evropských zákonodárců utkví podobný nápad. Dokud ale můžeme, stahujme o sto šest. Kompenzaci autorům odvádíme ve formě poplatků zahrnutých v cenách paměťových médií, proto nemusíme trpět výčitkami.

Mohlo by vás zajímat:

Ovšem pozor, dovolené je pouze stahovat, nikoli sdílet. A benevolence autorského zákona se vztahuje pouze na audiovizuální díla, pro hry nebo software to neplatí!

Když už tedy můžeme stahovat, pojďme se dnes podívat, odkud. Snad každý už slyšel o službě Rapidshare, která umožní ukládat a sdílet soubory. Za ně jsou zodpovědní uživatelé, kteří je na server nahráli, proto služba může bez větších obtíží fungovat (ale nějaké žaloby už jí také straší). Rapidshare je nejrozšířenější službou tohoto typu a návod na její obsluhu jsme vám přinesli již dříve, dnes si ukážeme atraktivní alternativy.

V první kapitole představíme pět doporučených zahraničních služeb, které se Rapidsharu docela podobají. Jsou již také velmi rozšířené a najdete na nich většinu atraktivního obsahu. V druhé kapitole na vás čeká pět doporučených českých alternativ. Ty překvapí, protože nabízí výhodnější účtování, databáze včetně české tvorby a užitečné vyhledávací funkce.

Princip všech služeb je ale stejný. Můžete stahovat vybrané soubory a zpravidla je vám nabídnuto bezplatné stažení s velkým množstvím omezení, která vás mají motivovat k pořízení placené verze služby. Ta už umožňuje rychlé a vícevláknové stahování. Služby zpravidla nabízí své vlastní programy pro upload a stahování více souborů zároveň, což se často hodí, protože omezení pro nahrání souboru do určité velikosti má za následek typické rozkouskování souborů na více částí. Existují přitom i obecné download manažery umožňující obsluhu více služeb zároveň.

Na konec úvodu ještě doplnění pro zvídavé – když je sdílení audiovizuálních děl trestné, proč je někdo na tato úložiště vůbec nahrává? Stojí za tím systém odměn. Jeden atraktivní soubor totiž přiláká třeba desetitisíce nových návštěvníků, kteří mohou kliknout na okolní reklamu nebo si ideálně zařídí předplatné pro rychlejší stahování. Provozovatel vydělá a dá vydělat i tomu, kdo riskuje a na svou odpovědnost soubory sdílí. Samozřejmě má na vystavení souboru svůj podíl zodpovědnosti i provozovatel služby, ten je však v podobné pozici jako třeba YouTube. Autorsky chráněný obsah je povinen odstranit, ovšem až když to někdo zjistí a nahlásí. To má za následek, že některé dohledané linky už po čase nemusí být funkční.

MegaUpload

Při hledání odkazů na zahraniční filmy či seriály narazíte po Rapidsharu nejčastěji na MegaUpload. Služba už je velmi rozšířená a disponuje obrovským archivem, ovšem podobně jako u Rapidsharu je trochu obtížnější vyhledávání konkrétních souborů. Musíte procházet diskuzní fóra či blogy, případně zkoušet odkazy dohledané prostřednictvím Googlu.

Klepněte pro větší obrázek
MegaUpload je jako Rapidshare bez datových limitů

Stahovat můžete i bez registrace, musíte se ale smířit s čekáním 45 vteřin, vyskakovací reklamou, stahování jen na jednom slotu a omezenou rychlost. Čekání lze o 20 vteřin zkrátit bezplatnou registrací, kterou získáte i možnost nahrávání a 200GB prostor. Předplatné je zde počítáno na časové období podobně jako na RapidShare, ale oproti němu zde nejsou limity pro stažená data.

 • Volné stahování: omezení na jeden slot, omezená rychlost, CAPTCHA, čekání 45 sekund, vyskakovací reklama
 • Přímé vyhledávání souborů: ne
 • Nejlevnější předplatné (PayPal, Moneybookers): 1 měsíc za $ 9,99 (200 Kč)
 • Nejvýhodnější předplatné (PayPal, Moneybookers): 2 roky za $ 79 (1 584 Kč)
 • web: www.megaupload.com

FileFactory

Na linky služby FileFactory můžete v diskuzních fórech také často narazit. V zahraničí je to bezesporu oblíbená služba, ovšem MegaUpload je o něco výhodnější a má bezesporu větší databázi. Ale jak už to tak bývá, některé věci mohou být uloženy jen na jednom serveru a třeba to bude právě FileFactory.

Klepněte pro větší obrázek

Funguje zde možnost bezplatného stahování, ale omezení jsou tak přísná, že to v podstatě nemá smysl zkoušet. Poplatky za prémiový účet začínají na deseti dolarech za měsíc, končí u osmdesáti na rok. Služba je však oblíbená zejména ze strany těch, co nabízí soubory ke sdílení. Program odměn je zde více motivující.

 • Volné stahování: omezení na jeden slot, omezená rychlost, CAPTCHA, čekání minimálně 30 sekund, vyskakovací reklama, limit na max 150 MB/hod
 • Přímé vyhledávání souborů:ne
 • Nejlevnější předplatné (PayPal, kartou): 30 dní měsíc za $ 10 (200 Kč)
 • Nejvýhodnější předplatné (PayPal, kartou): 1 rok za $ 79 (1 584 Kč)
 • web: www.filefactory.com

Hotfile

Dalším zahraničním oblíbeným úložištěm je Hotfile. Oproti ostatním se liší v tom, že pro našince nabízí skoro kompletní lokalizované prostředí. Jinak je to ale typická zahraniční služba, a tak na platbu prostřednictvím prémiových SMS zapomeňte. Platí se tradičně PayPalem.

Klepněte pro větší obrázek
Hotfile v praxi

Podobně jako jinde i zde si pořídíte časový paušál. Nejlevnější stojí devět dolarů a má oproti mnohé konkurenci jednu jasnou výhodu – nemáte žádné datové omezení. Stahovat můžete jednoduše od rána do večera a ke všemu dostanete několik gigabajtů pro takzvaný Hot linking. Ten slouží k tomu, aby mohli lidé vaše data stahovat i bez potřeby vlastního placeného účtu.

 • Volné stahování: omezení na jeden slot, čekání 60 sekund, malá rychlost, maximálně jedne soubor každých třicet minut
 • Přímé vyhledávání souborů: ne
 • Nejlevnější předplatné (PayPal): neomezený měsíc za $ 9 (180 Kč)
 • Nejvýhodnější předplatné (PayPal): neomezený rok za $ 55 (1 100 Kč)
 • web: www.hotfile.com

MediaFire

Další typický zástupce zahraniční služby pro sdílení souborů. Placení za čas od devíti dolarů za měsíc, datové omezení, silně omezené bezplatné stahování. Datové limity však nejsou nijak přísné, databáze již poměrně bohatá a ceny o malinko nižší než u konkurence. MediaFire se přitom snaží působit jako praktická služba pro sdílení a online zálohu souborů – má přehledné prostředí a nabízí třeba specialitku v podobě provázání s Dropboxem.

Klepněte pro větší obrázek
 • Volné stahování: omezená rychlost, reklama
 • Přímé vyhledávání souborů: ne
 • Nejlevnější předplatné (PayPal, kartou): měsíc za $ 9 (180 Kč)
 • Nejvýhodnější předplatné (PayPal, kartou): 1 rok za $ 75 (1 501 Kč)
 • web: www.mediafire.com

Fileserve

Fileserve.com je populární zejména na zahraničních undergroundových fórech. Nejlevnější denní předplatné vás přijde na 5 dolarů, roční účet přijatelných šedesát. Služba je jednoduchá, nenabízí tedy ani vlastní vyhledávač. Stahujte co hrdlo ráčí bez datových limitů.

Klepněte pro větší obrázek
Fileserve nabízí až terabajtový paušál
 • Volné stahování: omezení na jeden slot, menší rychlost, čekání, maximálně jeden soubor každých deset minut
 • Přímé vyhledávání souborů: ne
 • Nejlevnější předplatné (kartou, PayPal): neomezený měsíc za $ 5 (180 Kč)
 • Nejvýhodnější předplatné (kartou, PayPal):  neomezený rok za $ 60 (1 100 Kč)
 • web: www.fileserve.com

Mohlo by vás zajímat:

Témata článku: Web, Ankety, SMS, Stahování, Rapid, Share, Rapidshare

132 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Jiří Bartouš 14. 8. 2015 10:14:54
  Tak máme rok 2015 a alternativ za Rapidshare už moc není - Share-Rapid...
 • nudlis 4. 1. 2011 9:43:47
  CZShare je úplně na 2 věci. Dávno před vypršením toho jejich debilního...
 • volani.webnode.cz 4. 9. 2010 2:56:37
  Kapitalismus vede k monopolům. A monopolům i nad životem a "duší". Pro...
Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 28

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky