Nejlepší programy | Fotky | JPEG

10 nejlepších aplikací na prohlížení fotek a obrázků pro Windows, Linux i macOS

  • Prohlížení fotek a obrázků může být rychlé a efektivní
  • Našli jsme 10 aplikací, které předčí výchozí systémové nástroje
  • Na své si tentokrát přijdou uživatelé Windows, macOS i Lunuxu
10 nejlepších aplikací na prohlížení fotek a obrázků pro Windows, Linux i macOS

Windows 10 sice obsahují integrovanou aplikaci pro prohlížení obrázků, avšak ta postačuje jen pro základní použití. Vybrali jsme deset nejlepších aplikací na prohlížení fotek a obrázků, a to nejen pro Windows, ale pro srovnání i nahlédneme i do nabídky softwaru pro operační systémy Linux i macOS. Hledáme přitom opravdu jen prohlížeč - rychlý nástroj na zobrazení obrázků a jejich třídění. Pokud hledáte spíše editory, přečtěte si náš starší článek.

IrfanView

Tento přehled prohlížečů začneme rychlým a relativně kompaktním prohlížečem IrfanView z dílny bosenského programátora Irfana Skiljana. Cílem jeho snahy je nabídnout aplikaci, která je jednoduchá pro začátečníky a současně výkonná pro pokročilejší uživatele. Design tohoto letitého programu už poněkud zastaral, ale po stránce funkčnosti má stále co nabídnout a vývoj pokračuje. 

Klepněte pro větší obrázek 
IrfanView

Program podporuje celou řadu jazyků včetně češtiny – tu je však nutné stáhnout a nainstalovat z oficiálních stránek. Samotná aplikace nabízí poměrně širokou paletu funkcí – kromě prohlížení zvládá například dávkovou konverzi, rychlé procházení adresářů a základní úpravy, jako je otáčení, změna velikosti či vytváření panoramat.

Další funkce lze doinstalovat v podobě zásuvných modulů – aplikace pak s jejich pomocí zvládne pracovat například se soubory ve formátu DICOM, posílat obrázky e-mailem či nahrávat je přes FTP. Jedinou výtku tak lze mít pouze k poněkud obstarožně působícímu uživatelskému rozhraní.

IrfanView je pro nekomerční použití k dispozici zdarma pro operační systém Windows XP, 7, 8 a 10 ve 32- a 64bitové verzi. Uživatelé, kteří by ho chtěli používat pro komerční účely, bude licence stát 10 eur, tedy v přepočtu asi 260 korun. Při nákupu více než jedenácti licencí slibuje autor množstevní slevu.

Diskuze (19) Další článek: Nvidia DLSS 2.0: Z grafiky se dá dostat víc pomocí umělé inteligence, druhá verze už funguje přesvědčivě

Témata článku: Software, YouTube, Windows, Facebook, Internet, Linux, macOS, Internet Explorer, Nejlepší programy, Dropbox, Fotky, Tipy, JPEG, GPS, Tumblr, Grafický editor, Windows XP, Ubuntu, Debian, Netscape Navigator, FastStone image viewer, Formát, Prohlížení, Průzkumník, Aplikace


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně