10 nej spotřební elektroniky, které ukázal CES 2014

Consumer electronic show 2014 je za námi. Co nejzajímavějšího přinesla největší výstava spotřební elektroniky z hlediska právě spotřebitelů? Vybrali jsme 10 nej!
10 nej spotřební elektroniky, které ukázal CES 2014

Nejpřekvapivější návrat: formát 21:9 u televizorů

Když přišel před lety Philips s nápadem dělat televizory s poměrem stran 21:9, který se používá filmů nejen z Hollywoodu, tak se k němu nikdo nepřidal. Cena kolem 100 000 Kč také asi mnoho lidí odradila. CES 2014 ukazuje, že formát 21:9 zažívá velký návrat. Toshiba, LG, Samsung a jiní ukázali nový televizor, který asi nadchne každého filmového fanouška.

LCD televizor s poměrem stran 21:9 má úhlopříčku 105“. Ano, je to více než dva a půl metru, přesněji 266,7 cm. Navíc obrazovka je zakřivená. Vzhledem k velikosti a poměru stran má LCD obrazovka s LED podsvícením fyzické rozlišení 5 120 × 2 160 bodů, což výrobci prezentují jako 5K rozlišení. Ve výbavě televizoru je samozřejmě HDMI 2.0 vstup a podpora HEVC (H.265) kodeku. Dojem z vystavovaných televizorů byl impozantní, vhledem ke své šířce a zakřivení vás obrazu už obklopí. Pocit je podobný jako u návštěvy panoramatického kina nebo IMAXu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jak si můžete všimnout, zadní stěna 105“ 5K televizoru je … dřevěná

Výrobci ukazují, co všechno jsou schopni za využití stávající LCD technologie nabídnout a vyrobit. Nástup drahých OLED a 4K LCD LED televizorů ukazuje, že zákazníci jsou ochotni za zboží zaplatit exkluzivní částky. Tudíž není ani známa cena 105“ televizoru. Pro představu 85“ 4K LCD LED televizor s poměrem stran 16:9 loni na podzim stál více než 500 000 Kč.

Cena velikostně přiměřeného modelu s úhlopříčkou 110“ s poměrem stran 16:9 a rozlišením 3 840 × 2 160 bodů je už známá také. Bude stát 150 000 USD, což je něco přes 3 milióny korun a začne se nejdříve prodávat v Číně a na Středním východě. Takže pokud si děláte zálusk na novinku s poměrem stran 21:9, tak si připravte podobnou částku. Půjde tedy o exkluzivní televizory pro bohatou klientelu. Normální nároční, filmový fanoušci, toužící po opravdu velkém obraze, tedy opět skončí u Full HD projektorů.
 

Témata článku: Technologie, Hardware, Notebooky, Mobility, CES 2014, Hotový snímek, Panasonic, Elektro, Jihokorejský výrobce, Plný název, Nový televizor, Objektivy, Speciální konektor, Zink, Instantní fotografie, Trend, Tiché chlazení, Lidský smysl, Výmysl, Trendy, Chybějící podpora, UHD rozlišení, Miska, Stěna, Optická stabilizace, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch