10 nej gadgetů pro postranní panel Windows Vista

Používáte postranní panel Windows Vista? Nenechávejte jej prázdný a vyplňte jej aplikacemi, které vám každý den budou pomáhat.

V oblasti zájmu uživatelů jsou velmi často nejrůznější monitorovací nástroje. Ať už jde o sledování síťových přenosů, zatížení procesoru nebo jiné.

Xirrus Wi-Fi Monitor

Pokročilý nástroj pro práci s bezdrátovými sítěmi. Maximální výkon běžných gadgetů spočívá v zobrazování přenosové rychlosti příp. síly příjmu z bezdrátového vysílače. Xirrus Wi-Fi Monitor v základním zobrazení nabídne zobrazení Wi-Fi sítí a jejich dosahu na přehledném radarovém grafu, po rozkliknutí gadgetu pak další podrobnosti o dostupných bezdrátových sítích, jejich signálu, zabezpečení příp. i statistiky přenosů. Kromě koukání na pěkná čísla jsou k dispozici tlačítka pro obsluhu vybraného bezdrátového modulu (Xirrus Wi-Fi Monitor může pracovat i s více Wi-Fi zařízeními v jednom počítači zaráz).

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 5,28 MB) 

iStat wireless Mod

Preferujete jednodušší řešení? Pak nechte Xirrus Wi-Fi Monitor být a raději si nainstalujte iStat wireless Mod. Naprosto jednoduchý gadget, který neskenuje okolní sítě nebo nezaznamenává informace o přenosu. Zobrazí název sítě, úroveň signálu a informace o IP adrese. Nic víc, nic míň.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 108,7 KB)

Často jsou postranní nástroje jen zjednodušujícím resp. informačním prvkem. Pokud ale dovedou v pozitivním slova smyslu rozšířit funkce některých standardních nástrojů, je to jen výhodou.

ClipboardManager

Na první pohled poměrně jednoduchá aplikace má jednu jedinou, ale o to užitečnější funkci. Zaznamenává položky vložené do schránky systému Windows, ukládá je do historie a vy, pokud často kopírujete více textů a rádi byste s nimi dále pracovali v jiném pořadí, si můžete přímo v postranním panelu upravovat, co bude schránka aktuálně obsahovat.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 1,04 MB)

AnySearch

Na první pohled jednoduchý vyhledávací gadget dokáže nabídnout opravdu široké spektrum informací. Stačí si v horní liště vybrat zdroj informací, kde chcete vyhledávat, zadat hledaný pojem a jde se na věc. Buď v doplňkovém okně, nebo v samostatné záložce internetového prohlížeče zobrazí gadget výsledky vyhledávání.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 772,1 KB)

Nebo raději vyhledáváte výhradně s Microsoftem?

Ask Windows Live – Sidebar

Zde už žádný výběr zdroje, z něhož bude vyhledávání čerpat informace. Stačí zadat výraz, na něj bude následně testována jak databáze vyhledávacího robota Windows Live, tak na registry služeb Live QnA a MSDN. O informace encyklopedického charakteru se pak postará, stejně jako výše, anglická verze populární Wikipedie.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 28,9 KB)

Velmi časté jsou také nástroje zobrazující obsah mailových schránek nebo úkoly a záznamy v kalendáři. Ať už jde o online aplikace jako např. Google Calendar nebo o součásti některých instalovaných správců volného času.

Outlook info

Dynamicky upravitelný gadget zobrazující nejdůležitější informace z aplikace Microsoft Outlook (2007, verze 2003 je také podporována, ne všechny funkce ale budou pracovat správně). Kromě celkového počtu elektronických zpráv (+ nepřečtených, přičemž si uživatel může zvolit, jaká složka je výchozí pro příchozí elektronickou poštu) zobrazuje v jednom boxu také seznam dnešních záznamů v kalendáři a úkoly.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 573,5 KB)

Samostatnou kapitolou mezi internetovými elektronickými schránkami je Gmail. Díky funkčním možnostem je skoro škoda stahovat příchozí poštu z Gmailu do emailového klienta.

GMail Reader

Zásadně jednoduchý gadget jen jednu jedinou funkci. V pravidelných intervalech kontroluje vaši Gmailovou schránku na přítomnost nových zpráv. Pokud vám email dorazí, kromě zvukového signálu zobrazí i základní informace jako jméno odesílatele a předmět příchozího emailu.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 783,4 KB)

Jednou z nejvyhledávanějších oblastí pro aplikace postranního panelu Windows Vista je počasí. Není to v pohodlnosti, kdy nemusíte putovat přes půl domu, abyste zjistili aktuální teplotu odečtem z teploměru. Online „teploměry“ totiž na rozdíl od těch venkovních nabídnou i informace o větru, předpovědi na další dny apod. Asi nejpoužívanější v Česku je v tomto směru

Počasí Meteopress

Ve srovnání s dalšími pokročilými předpovědníky počasí sice jednoduššího rázu, pro uživatele z České republiky má přesto jednu velkou výhodu. Nabízí aktuální povětrnostní podmínky ve více než 70 městech Česka. Vyberte si nejbližší lokalitu, nespoléhejte se na to, že v Brně bude stejné počasí jako v Praze, protože vybraný gadget jiné město nenabízí. Po rozkliknutí nabízí miniaplikace i radarové snímky, které jsou v poslední době při hrozících přívalových deštích velmi vyhledávaným artiklem.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 238,9 KB)

Hermes

Využití postranního panelu jako informační základny se, díky tomu, že je neustále na očích, přímo nabízí. Pokud váš oblíbený server nemá vlastní informační gadget nebo chcete několik informačních zdrojů v jednom, vyzkoušejte Hermes. Je to jeden z nejlepších neplacených RSS gadgetů pro sidebar Windows Vista. K dispozici je také poměrně podrobné nastavení toho, jak se bude gadget chovat, jak budou titulky zpráv zobrazovány apod.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 102,5 KB)

Stále ještě poznáváte, co všechno váš počítač a aplikace na něm instalované umí? Pokud se rádi průběžně zdokonalujete, určitě nezapomeňte vyzkoušet jedinečný gadget Jak na počítač.

Jak na počítač

Tato jednoduchá miniaplikace využívá databáze tipů a triků jak na počítač stejnojmenného sesterského internetového serveru. V pravidelných intervalech zobrazuje zajímavé návody, jak řešit problémy a efektivně využívat funkce operačního systému, kancelářského balíku a dalších. Pokud máte chvilku volna, nemusíte vyčkávat na automatické přepnutí, můžete si návody jak na počítač procházet sami manuálně.

Klepněte pro větší obrázek
Stahujte zde (velikost: 35,4 KB)

Spousty dalších doplňků nejen pro postranní panel najdete na stránkách Windows Live Gallery. Ve více než dvou a půl tisícovkách aktuálních gadgetů zde můžete vyhledávat podle názvu, kategorie, oblíbenosti, jazyka apod. A další a další nové neustále přibývají.

Které miniaplikace používáte vy?

David Polesný

V sidebaru mám výchozí analogové hodiny, kalendář, panel s ikonami pro spuštění nejpoužívanějších programů, stále aktualizovaný převodník měn a monitorování vytíženosti operační paměti a procesoru. Víc nepotřebuji.

Jakub Čížek

V sidebaru nejvíce oceňuji aktuální čas s netradičním designem analogových nádražních hodin, klasickou předpověď počasí a aktuální kurz dolaru vůči koruně, abych měl ve dne i v noci představu, jakou měrou se devalvuje můj výdělek v AdSense kampaních.

Pochlubte se také v diskuzi pod článkem.

Diskuze (26) Další článek: YouTube terčem soudních žalob: Italský Mediaset chce 500 milionů eur

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows Vista, Gadgety, Instalovaná aplikace, Jednoduchý nástroj, Výchozí vyhledávání, Pokročilá předpověď, Gadget, Hermes, Ask, Vybraná lokalita, Nejpoužívanější síť, Postranní panel, Informační panel, Klasická předpověď, Pan, Oblíbený server, Podrobná předpověď, Jednoduchý vyhledávač, Netradiční design, Window, Google Calendar, Wi-fi signál, Základní zobrazení, Počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 32

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF