Koronavirus | Mapy

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

  • Koronavrus můžete sledovat skoro živě
  • Analytici a kartografové připravili hromadu map
  • Vybrali jsme deset z nich

Na pandemii koronaviru v posledních týdnech a měsících zareagovala hromada vývojářů, datových analytiků a kartografů, takže ji dnes můžeme sledovat s trochou nadsázky téměř živě pomocí několika zajímavých mapových aplikací.

Některé z nich si dnes představíme, přičemž samozřejmě nesmíme opomenout ani oficiální statistiky našeho ministerstva zdravotnictví a také české mapy od Seznamu a Googlu, které na COVID-19 svým způsobem také zareagovaly. 

Tu nejdůležitější mapu nabízí přímo zmíněné ministerstvo, které jej aktualizuje nejméně jednou denně. Znázorňuje jednotlivé kraje podle počtu prokázaných nákaz COVID-19.

Klepněte pro větší obrázek
Mapa COVID-19 v Česku

Zdrojem dat jsou průběžná hlášení z krajských hygienických stanic, které sbírají informace z jednotlivých testovacích laboratoří a posílají je do ústředí. Počtu nemocných už od samotného začátku pochopitelně vévodí zdaleka nejlidnatější Praha a její zázemí – Středočeský kraj.

Diskuze (8) Další článek: Dojezd elektromobilů se v zimě sníží. Norové na 20 autech otestovali, jak moc

Témata článku: Koronavirus, Microsoft, Google, Web, YouTube, Mapy, Čína, Evropa, USA, COVID-19, Praha, Karanténa, Itálie, Brno, Statistiky, Bing, Škoda, Kartografie, Slovensko, Afrika, GIS, Česká republika, Worldometer, Aplikace, Wu-chan

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X