10 důvodů proti Office 2000 SR-1

Situace pro Office 2000 Service Release 1 zatím nevypadá příliš růžově. Řada uživatelů hlásí problémy a kupodivu většina těchto problémů pochází od uživatelů Windows 2000, kde by kompatibilita měla být největší.
Situace pro Office 2000 Service Release 1 zatím nevypadá příliš růžově. Řada uživatelů hlásí problémy a kupodivu většina těchto problémů pochází od uživatelů Windows 2000, kde by kompatibilita měla být největší. Lidé ze serveru BugNet sestavili žebříček deseti největších chyb, které se objevují při instalaci a používání Office 2000 SR-1. Uváděné problémy se někomu přihodily, nicméně nejsou pravidlem, spíše možnou událostí:
  • I když jste přihlášen ve Windows NT jako administrátor, odmítá se Office 2000 SR-1 instalovat, protože nemá práva do určitého adresáře a dožaduje se přihlášení pod účtem administrátora. Po ukončení instalačního programu má administrátor v požadovaném adresáři všechna práva.
  • Vyhledávání na stránce (Ctrl-F) v Internet Exploreru 5.01 nefunguje ve Windows 2000 Professional a Advanced Server.
  • Instalace SR-1 z Internetu vyžaduje vložení instalačního CD Office 2000 SR-1 a nespokojí se s vložením CD s Office 2000. Lze to obejít jen vložením ilegálního CD klíče získaného z Internetu, jinak instalace skončí.
  • Outlook 2000 nemůže najít Word 2000 jako svého klienta pro psaní e-mailů.
  • Telefonické připojení sítě nezobrazuje ikonu na hlavním panelu.
  • ActiveSync pro Windows CE nefunguje ve spojení s Outlookem 2000 po instalaci SR-1. Problém přetrvává i po reinstalaci Office 2000 a ActiveSync.
  • Někteří uživatelé Internet Exploreru nemohou nahrát SR-1, kvůli chybě "Error: This catalog cannot be displayed. Try Again". Communicator přitom v tomto funguje spolehlivě.
  • Outlook Express se nenastartuje po instalaci SR-1 s dvěma možnými chybami “Failed to initialize MSOE.DLL” nebo “Outlook Express could not be started. This application was unable to open the Outlook Express message store. Your computer may be out of memory or your disk is full. Contact Microsoft Support for further assistance. (0x8007007E, 126) ”
  • Nefunguje otevírání odkazů v novém okně v IE 5.01 a Windows 2000.
  • Aplikace Office 2000 se samy ukončí ihned po spuštění, prý je to také problém v CD klíči Office 2000. Někomu pomůže smazání klíče v registrech.
Potud tedy BugNet (původní znění najdete na MSNBC). Hororové příběhy z instalace popisuje i ZDNet. Je nutné ještě upozornit na to, že samotná instalace SR-1 z Internetu nemá funkci pro uložení souborů pro pozdější instalaci, po každé je to nutné stahovat z Internetu. Tím je tento update pro řadu našinců totálně zablokovaný. Administrátorská verze naštěstí jde stáhnout celá. Pochopitelně je třeba uvést, že zatím není SR-1 ve verzi pro český Office.

Podobné události provázely i první service pack pro Office 97, který musel být krátce po svém uvedení kvůli vážným problémům stažen z distribuce a vrátil se až po týdnech. Betatesteři pro Office 2000 SR-1 navíc uvádějí, že nedostali žádnou verzi Release Candidate a mají pouze první betu. Uvidíme tedy, jestli Microsoft nestáhne SR-1 a ještě ho neupraví. My se zatím můžeme uklidňovat, že stejně není česká verze a až se objeví, bude spousta těchto problémů vyřešena a dostaneme tak až skutečně odladěný balíček.

Diskuze (7) Další článek: 3Com chystá vlastní internetový panel

Témata článku: Windows, Důvod, Office, Office + N, Instalační CD, Vážný problém, Získaný klíč


Určitě si přečtěte

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 157

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5