1. duben byl dnem bez Internetu

Včera se v Praze konala aprílová akce, kde mohli účastníci být svědky uvedení programu Internet Exploderu, soutěžit kdo dřív shodí Microsoft Windows, nechat se vyfotit bezdigitálním fotoaparátem od Ondřeje Neffa, hackovat podpis Vladimíra Mlynáře, posílat si bezmaily a další skvělé absurdní nápady.
Včera se v Praze na Letenské pláni konala aprílová akce, kde mohli účastníci být svědky uvedení programu Internet Exploderu, soutěžit kdo dřív shodí Microsoft Windows, nechat se vyfotit bezdigitálním fotoaparátem od Ondřeje Neffa, hackovat podpis Vladimíra Mlynáře, posílat si bezmaily a další skvělé absurdní nápady.

Jednou z disciplín pro malé bylo shazování Windows. Jak je vidět na snímku, zmocnili se toho vervou naštvaného Linuxáře.

Shazování Windows

Marek Antoš (vpravo) s Lupou (vlevo)

Marek Antoš (vpravo) s Lupou (vlevo)

Disciplínou pro všechny věkové kategorie bylo hledání v Seznamu. Tedy samozřejmě v seznamu telefonním, ale je pravda, že dosažené časy byly někdy skutečně dlouhé a často nebyl hledaný údaj nalezen vůbec, i když v seznamu byl (takže simulace reality byla dokonalá).

Hledání v Seznamu

Při hackování podpisu Vladimíra Mlynáře (pro neznalé – politik velmi činný v záležitosti elektronického podpisu) byl k dispozici originál podpisu.

Originální podpis Vladimíra Mlynáře

Úkolem bylo napodobit jeho podpis tak, aby jej samotný Vladimír Mlynář mohl považovat za svůj. Ten na následujícím snímku pečlivě a se zaujetím rozpoznává autenticitu podpisu (vlevo), ale neztrácí smysl pro humor (vpravo).

Vladimír Mlynář rozpoznává autenticitu podpisu (vlevo), ale neztrácí smysl pro humor (vpravo)

Ondřej Neff jako osobnost na poli digitální fotografie (a nejen to) fotografoval 50 zájemců (i když jich bylo ve skutečnosti mnohem víc) bezdigitálním fotoaparátem.

Bezdigitální fotoaparát Ondřeje Neffa

Následující snímek dokumentuje Ondřeje Neffa s klientem a dvěma bezdigitálními fotografiemi.

Bezdigitální fotoaparát Ondřeje Neffa

Akce zvaná Hledání neviditelného psa měla překvapení, které neplánoval Ondřej Neff, ale sám život. V prázdné psí boudě z krabice od televize samozřejmě žádný pes nebyl. Protože o humor nebyla nouze, majitel skutečného minipsa z masa a kostí jej do této boudy vhodil. Šokovaný Ondřej Neff tomu zprvu nevěřil, ale potom honem vytáhl skutečný digitální fotoaparát a se širokým úsměvem si (stejně jako my) pejska vyfotil. Neviditelný pes se tedy zviditelnil (ani sám Neff tomu nechce věřit - na levém snímku).

Neviditelný pes zviditelnil (ani sám Neff tomu nechce věřit - na levém snímku)

U zrodu této akce byly servery Centrum.cz, Atlas.cz, Seznam.cz, Peníze.cz a týdeník Reflex. Celá akce proběhla v klidu se spokojenými úsměvy dětí i dospěláků. Není divu, počasí se povedlo, slunečné, bezvětrné a takřka letní počasí celé akci přálo, takže pražané akci zahrnuli do svých nedělních procházek.

Diskuze (2) Další článek: První mirroring procesorů Athlon na světě

Témata článku: Microsoft, Windows, Marko, Shazování, Digitální fotoaparáty v akci, Televize akce, Reflex, Dlouhý snímek, Pes, Duben, Týdeník televize


Určitě si přečtěte

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 122

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch