1. duben byl dnem bez Internetu

Včera se v Praze konala aprílová akce, kde mohli účastníci být svědky uvedení programu Internet Exploderu, soutěžit kdo dřív shodí Microsoft Windows, nechat se vyfotit bezdigitálním fotoaparátem od Ondřeje Neffa, hackovat podpis Vladimíra Mlynáře, posílat si bezmaily a další skvělé absurdní nápady.
Včera se v Praze na Letenské pláni konala aprílová akce, kde mohli účastníci být svědky uvedení programu Internet Exploderu, soutěžit kdo dřív shodí Microsoft Windows, nechat se vyfotit bezdigitálním fotoaparátem od Ondřeje Neffa, hackovat podpis Vladimíra Mlynáře, posílat si bezmaily a další skvělé absurdní nápady.

Jednou z disciplín pro malé bylo shazování Windows. Jak je vidět na snímku, zmocnili se toho vervou naštvaného Linuxáře.

Shazování Windows

Marek Antoš (vpravo) s Lupou (vlevo)

Marek Antoš (vpravo) s Lupou (vlevo)

Disciplínou pro všechny věkové kategorie bylo hledání v Seznamu. Tedy samozřejmě v seznamu telefonním, ale je pravda, že dosažené časy byly někdy skutečně dlouhé a často nebyl hledaný údaj nalezen vůbec, i když v seznamu byl (takže simulace reality byla dokonalá).

Hledání v Seznamu

Při hackování podpisu Vladimíra Mlynáře (pro neznalé – politik velmi činný v záležitosti elektronického podpisu) byl k dispozici originál podpisu.

Originální podpis Vladimíra Mlynáře

Úkolem bylo napodobit jeho podpis tak, aby jej samotný Vladimír Mlynář mohl považovat za svůj. Ten na následujícím snímku pečlivě a se zaujetím rozpoznává autenticitu podpisu (vlevo), ale neztrácí smysl pro humor (vpravo).

Vladimír Mlynář rozpoznává autenticitu podpisu (vlevo), ale neztrácí smysl pro humor (vpravo)

Ondřej Neff jako osobnost na poli digitální fotografie (a nejen to) fotografoval 50 zájemců (i když jich bylo ve skutečnosti mnohem víc) bezdigitálním fotoaparátem.

Bezdigitální fotoaparát Ondřeje Neffa

Následující snímek dokumentuje Ondřeje Neffa s klientem a dvěma bezdigitálními fotografiemi.

Bezdigitální fotoaparát Ondřeje Neffa

Akce zvaná Hledání neviditelného psa měla překvapení, které neplánoval Ondřej Neff, ale sám život. V prázdné psí boudě z krabice od televize samozřejmě žádný pes nebyl. Protože o humor nebyla nouze, majitel skutečného minipsa z masa a kostí jej do této boudy vhodil. Šokovaný Ondřej Neff tomu zprvu nevěřil, ale potom honem vytáhl skutečný digitální fotoaparát a se širokým úsměvem si (stejně jako my) pejska vyfotil. Neviditelný pes se tedy zviditelnil (ani sám Neff tomu nechce věřit - na levém snímku).

Neviditelný pes zviditelnil (ani sám Neff tomu nechce věřit - na levém snímku)

U zrodu této akce byly servery Centrum.cz, Atlas.cz, Seznam.cz, Peníze.cz a týdeník Reflex. Celá akce proběhla v klidu se spokojenými úsměvy dětí i dospěláků. Není divu, počasí se povedlo, slunečné, bezvětrné a takřka letní počasí celé akci přálo, takže pražané akci zahrnuli do svých nedělních procházek.

Diskuze (2) Další článek: První mirroring procesorů Athlon na světě

Témata článku: Microsoft, Windows, Televize akce, Digitální fotoaparáty v akci, Duben, Dlouhý snímek, Shazování, Reflex, Pes, Marko, Týdeník televize


Určitě si přečtěte

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 75

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11