Zdravotnictví za deset let: Microsoft Health má velké ambice

Jak bude vypadat zdravotnictví za deset let? V Redmondu jsou několik let před tuzemskou VZP.
Zdravotnictví za deset let: Microsoft Health má velké ambice

Klepněte pro větší obrázekKarel si pořídil elektronickou zdravotní knížku IZIP, Sabina se rozhodla pro Microsoft. George dá přednost Google Health a Jamesovi je to jedno. Z pohodlí svého koženého křesla na svém „ultra-thin“ monitoru sleduje, jak se Sabině daří. James je její „care manager“. Všichni jsou spokojení, všechno funguje a jmenuje se to Microsoft Health. A vlastně – proč ne?

Jak si představuje zdravotní péči Microsoft, dejme tomu za deset let, názorně ukazuje jedna z mnoha upoutávek letošní konference MIX v Las Vegas.

Zdravotnictví je jedním z pilířů budoucích projektů Microsoftu. Potvrdil to jak Bill Gates ve své poslední keynote na CES 2008, tak i nový šéf Microsoftu Steve Ballmer na CeBITu. Nakonec je tu i praktické hledisko. Cokoliv, co souvisí se zdravotní péči, je za oceánem podle všech statistik velmi výdělečný byznys počínaje každodenním spamem překypujícím farmaceutickými medikamenty a konče sofistikovanými webovými registry amerického zdraví.

A co vy? Google nebo Microsoft? My ale máme přeci svůj IZIP, o kterém mnoho lékařů dodnes nemá nejmenší tušení. Kde se stala chyba?


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (14) | Nejvýkonnější GeForce 9800 GX2 je venku, první zahraniční recenze

Témata článku: Google, Microsoft

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší