Zdravotnictví za deset let: Microsoft Health má velké ambice

Jak bude vypadat zdravotnictví za deset let? V Redmondu jsou několik let před tuzemskou VZP.
Zdravotnictví za deset let: Microsoft Health má velké ambice

Klepněte pro větší obrázekKarel si pořídil elektronickou zdravotní knížku IZIP, Sabina se rozhodla pro Microsoft. George dá přednost Google Health a Jamesovi je to jedno. Z pohodlí svého koženého křesla na svém „ultra-thin“ monitoru sleduje, jak se Sabině daří. James je její „care manager“. Všichni jsou spokojení, všechno funguje a jmenuje se to Microsoft Health. A vlastně – proč ne?

Jak si představuje zdravotní péči Microsoft, dejme tomu za deset let, názorně ukazuje jedna z mnoha upoutávek letošní konference MIX v Las Vegas.

Zdravotnictví je jedním z pilířů budoucích projektů Microsoftu. Potvrdil to jak Bill Gates ve své poslední keynote na CES 2008, tak i nový šéf Microsoftu Steve Ballmer na CeBITu. Nakonec je tu i praktické hledisko. Cokoliv, co souvisí se zdravotní péči, je za oceánem podle všech statistik velmi výdělečný byznys počínaje každodenním spamem překypujícím farmaceutickými medikamenty a konče sofistikovanými webovými registry amerického zdraví.

A co vy? Google nebo Microsoft? My ale máme přeci svůj IZIP, o kterém mnoho lékařů dodnes nemá nejmenší tušení. Kde se stala chyba?


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Google, Microsoft

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Radon 19. 3. 2008 23:47:39
    hračičky s nestandardními zobrazovači, hezké ale žádný zásadní zlom v...
  • . 19. 3. 2008 20:43:48
    Takový všeobjímající zdravotní systém bude muset být naprosto bezpečný,...
  • wagoon 19. 3. 2008 18:57:48
    vsecno je v tom videu namakane, jenom ty dvere si tam kazdy musi otvirat...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?