Yuuguujme se navzájem!

Sdílejte svou pracovní plochu s Yuuguu v klientu i v Java webové aplikaci.

Klepněte pro větší obrázekZná to určitě většina z vás. Přišli jste z práce, složili jste se do huňatého ušáku a nyní již chcete pouze a pouze relaxovat. Pracovní týden je u konce. Když tu náhle začne vrnět vibrující mobil a vy tušíte neštěstí…

 

„Ahoj, prosím tě, mám problém! Vyskočilo tu nějaké okýnko a já nevím, co mám dělat! Asi mám zavirovaný počítač! Co mám dělat?“

Těžko z těchto popisů vyvodit smysluplný závěr. Na pracovní plochu nešťastníka jednoduše nevidíte. V takové chvíli máte zpravidla dvě možnosti. Ukončit hovor a věnovat se relaxaci, případně jako zodpovědný altruista nešťastníkovi pomoci.

Zvolíte-li tu druhou možnost (a zapomeňte, že vám někdo někdy postaví pomník za bezplatný support), pak je zpravidla řešením jedno z mnoha kukátek do soukromí druhých. Všichni milují Radmina, na rychlé úpravy však postačí „ultra-jednoduchý“ Yuuguu. Yuuguu je napsán v Javě, spustíte jej ve Windows, OS X a pročtete-li si vlákna diskuze, měli byste začít „jugůovat“ i pod Linuxem.

Programy podobné Radminu a Yuuguu se připojí ke vzdálenému počítači a v okně zobrazí pracovní plochu uživatele. Plochu však můžete ovládat myší i klávesnicí. Nad počítačem, který může být vzdálený tisíce kilometrů, tak máte naprostou moc.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Než světu zveřejníte svou plochu,
musíte si založit účet

Specialitou programu s podivným jménem Yuuguu je možnost sledovat pracovní plochu prakticky odkudkoliv. Pohyb myši totiž nemusíte vidět pouze v klientském programu, ale i v Java appletu na webu Yuuguu, pokud to uživatel povolí (funkce Web Share). Java applet si může prohlédnout každý, kdo zná správný PIN kód, může s vámi diskutovat v chatovém okně a dokonce může převzít kontrolu nad myší a klávesnicí skutečné pracovní plochy! 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Cizí pracovní plocha v klientu a ve webovém Java appletu

Až vám tedy bude příště někdo volat a vychrlí na vás celé sebrané spisy těžko identifikovatelných problémů, odpovězte mu jednoduše: www.yuuguu.com.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje