YouTube dnes uvede žhavé novinky: Hádejte a vyhrajte iPod

Internet je plný spekulací! YouTube dnes zveřejní obsah očekávané tiskové zprávy. TechCrunch a News.com spekulují, co středa přinese.
YouTube dnes uvede žhavé novinky: Hádejte a vyhrajte iPod

Klepněte pro větší obrázekPodle serveru TechCrunch během dnešního dne YouTube uvede „cosi nového a velkého“. Zpráva se během posledních hodin rozšířila i na další internetová média a TechCrunch zároveň nabídl tomu, kdo uhádne, co se vlastně stane, iPod Shuffle. Soutěž není regionálně omezená, stačí napsat správnou odpověď do diskusního vlákna pod článkem.

Co ale YouTube opravdu uvede? TechCrunch spekuluje:

  • živé streamované video
  • HD video
  • nový design webu
  • prohlížení videa na mobilních telefonech a televizních obrazovkách
  • lepší nástroje pro editaci videa
  • spolupráci s novým „prime“ filmovým portálem Hulu

Hulu je nový videoportál, který má být kupodivu představen také ve středu a na rozdíl od YouTube nabídne divákům kvalitní obsah včetně dlouhých „primetime“ filmů. Služba, která vznikla ve spolupráci NBC Universal a News Corp Ruperta Murdocha, bude zpočátku dostupná pouze v USA. Zdali si časem najde cestičku i do srdce Evropy není doposud známo.

YouTube budeme tedy celý den pečlivě sledovat a přineseme vám čerstvé zprávy o tom, jak to vše nakonec dopadlo. A vy zapojte všechny analytické buňky ve svém těle a nezapomeňte si tipnout, iPod Shuffle přeci není k zahození.

Oživeno: Senzace se nekoná

Na blogu YouTube se konečně objevila zpráva, která studenou sprchou zchladila všechny, kteří očekávali převratné změny. Zklamáni jsou také na TechCrounch, iPod Shuffle přesto najde svého nového majitele.

Živé video, které chce prý YouTube uvolnit již letošní rok, se prozatím nekoná. Hlavní novinkou je „pouze“ vylepšené API, které dovolí programátorům nahrávat na YouTube videa prakticky odkudkoliv.

Nové funkce API ve zkratce:

  • nahrávání videa prakticky odkudkoliv
  • RSS vlákna v 18 jazycích
  • více přizpůsobitelný Flash přehrávač

Díky novému aplikačnímu rozhraní (API) umožní Electronics Arts v nových hrách svým uživatelům nahrávání krátkých videosekvencí z her přímo na YouTube. University of California zase uvolní bezplatné přednášky a speciální software pro jejich tvorbu se snadným nahráváním rovnou na videoportál YouTube. Animoto dovolí svým uživatelům vytvářet hudební klipy, které se taktéž automaticky nahrají na YT.

Nakonec to tedy není vůbec špatné a nových možností „youtubování“ se snad brzy dočká i koncový uživatel.

Tisková zpráva na blogu YouTube
Připadové studie nového API
YouTube API na Google Code

Zdroj: TechCrunch, News.com


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (20) | Lenovo ThinkPad X300: exkluzivní test

Témata článku: Video, Internet, iPod

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší