Yahoo koketuje s Googlem, Microsoft si na pomoc bere MySpace

Pohlcení Yahoo Microsoftem: Věčné téma pro jarní okurkovou sezónu.
Yahoo koketuje s Googlem, Microsoft si na pomoc bere MySpace

Klepněte pro větší obrázekSnahy Microsoftu o převzetí Yahoo se pomalu stávají evergreenem. V posledních dnech se dostalo do hledáčků světových médií hned několik nových hypotéz i potvrzených událostí, které mohou oficiálně vyšumět jako veškeré předchozí nabídky a spekulace Microsoftu, stejně tak ale mohou ovlivnit celý internet. Google a Yahoo totiž dohromady ovládají devadesát procent veškerého trhu s internetovou reklamou.

Deníky New York Times a Wall Street Journal tak třeba přišly se zprávou, že Microsoft vede vážné jednání s News Corporation Ruperta Murdocha. Murdochovi patří komunitní server MySpace a ten by se měl podle plánů propojit s portálem MSN, který náleží Microsoftu. MySpace měsíčně navštíví sto milionů uživatelů, společně s Facebookem se tedy řadí k nejúspěšnějším službám svého druhu. Společnými, mnohem většími, silami by pak obě společnosti dokázaly Yahoo pohltit.

V kuloárech se však také šeptá, že prý Yahoo vyjednává s gigantem AOL Time Warner. Včera zároveň Yahoo společně s Googlem oznámily, že prý budou spolupracovat na reklamním trhu. V praxi by se mělo jednat o několikatýdenní test, při kterém se ve výsledcích vyhledávání v americké verzi Yahoo bude objevovat i AdSense reklama, tedy webový reklamní systém od Googlu.

Účel těchto hrátek je zřejmý a potvrdil to i generální ředitel Yahoo, Jerry Yang, podle jehož slov jsou nabídky Microsoftu stále příliš nízké. Microsoft na začátku února nabídl za jednu akcii Yahoo 31 dolarů.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (6) Další článek: Intel opravil chybu v čipsetu P45

Témata článku: Microsoft, Yahoo

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší