WorldWide Telescope: šotek, který spustí úplně jinou instalaci

Stáhli jste si instalátor nového digitálního planetária od Microsoftu? Možná se vám ale nainstaluje úplně jiný program.
WorldWide Telescope: šotek, který spustí úplně jinou instalaci

Nedávno jsem narazil na drobného šotka v Google Překladači (už opraveno), který se k mé radosti domníval, že „brno“ vlastně není Brno, ale americké Chicago a včera nás upozornili čtenáři na další povedené dílo zbrklého programátora.

Počátkem minulého týdne uvolnil Microsoft betaverzi svého digitálního planetária WorldWide Telescope. Program je to slušný, fotografie vzdálených světů líbivé, a pokud vlastníte rychlejší grafickou kartu, dostatek operační paměti a slušné připojení k internetu, můžete si užívat virtuálního kosmu plnými doušky i na velkém širokoúhlém monitoru

I zde se jistě najde mnoho chyb, přeci jen se jedná o betaverzi, která na to má právo. Je jen otázkou času, jak vlastně bude vypadat finální verze a zdali se rozšíří nabídka funkcí, nebo alespoň interaktivních dokumentů, ve kterých vás vypravěč v angličtině seznámí s nejrůznějšími divy a jevy ve vesmíru. Nu, bude to prostě taková lepší Encarta. Mám doma Encartu z roku 1996 a dodnes žasnu nad tím, že i po dvanácti letech je to velmi zajímavá a povedená encyklopedie. Zase se toho tedy tolik nezměnilo.

Ale zpět k jádru věci. Instalátor WorldWide Telescope používá samorozbalovací WinZip balíček, který následně spustí program setup.exe. Kámen úrazu spočívá v tom, že když do jednoho adresáře vložíte původní instalační balíček setupwwt.exe a pak nějaký libovolný setup.exe, což je celkem standardní název instalačního programu, spustí se právě tento setup.exe.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spuštěním setupwwt.exe ani zdaleka nemusíte nainstalovat WorldWide Telescope

Je to chyba poměrně úsměvná, člověk si dříve nebo později všimne, že neinstaluje digitální planetárium, ale třeba ten šetřič obrazovky se spoře oděnou dívkou, přeci jen se však jedná o poměrně zneužitelnou chybu – představte si třeba, že byste si namísto programu od Microsoftu nainstalovali konkurenční Google Earth.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (5) Další článek: MSI Wind: s lepší výbavou proti Eee PC

Témata článku: Google

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší