Včera odstartoval Atlantis - a můžeme při tom být všichni

Včera večer 20.45 našeho času odstartoval raketoplán Atlantis. Díky internetovému vysílání NASA jsme všichni mohli být u toho.
Včera odstartoval Atlantis - a můžeme při tom být všichni

Klepněte pro větší obrázekJe to sice už 122. mise raketoplánu, ale podle mě je pořád na co se dívat. Internet navíc umožňuje, aby se díval kdokoli na celém světě. Kvalita vysílání samozřejmě není tak vysoká, jako při satelitním příjmu televize NASA, ale postačuje.

Na adrese www.nasa.gov najdete obrovské množství materiálu z předchozích misí, podrobné informace o aktuálním letu STS122 a dalších projektech... Vše je samozřejmě anglicky, ale pokud se chcete pokochat přímými přenosy z raketoplánu, stanice ISS nebo řídícího centra, případně vidět ještě záznam včerejšího startu (opakují jej poměrně často v různých sestřizích), jděte přímo na adresu www.nasa.gov/multimedia/nasatv - ani neznalost angličtiny asi tolik vadit nebude.

Klepněte pro větší obrázek
Řízení raketoplánu na Windows XP?

K připojení stačí datový tok 151 kb/s (a je to i maximální tok, což je trochu škoda). Zatímco v období mezi starty raketoplánu může být vysílání trochu nuda, v následujících dnech se určitě máme na co těšit - po připojení k ISS čeká astronauty montáž evropského modulu Columbus.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Hudba, filmy, seriály

3 komentáře

Nejnovější komentáře

  • RF 18. 2. 2008 12:26:12
    A zde je něco mezi, 500 kb/s :...
  • RF 18. 2. 2008 12:23:10
    Na níže uvedené adrese je datový tok 1,2 Mb/s:...
  • Slam 9. 2. 2008 22:09:53
    Diky za bezva tip. Nijak podrobne jsem tohle driv nesledoval, ale snad...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?