Televizní zprávy zastoupeny novinkami z Googlu

Televizní zprávy zastoupeny novinkami z Googlu

Klepněte pro větší obrázek Měl jsem rád večerní zprávy v televizi. Ideálně u večeře jsem si poslechl, co je nového. Jenomže z rozčilení nad současným stavem televizních zpráv by mi asi zaskočilo. Zprávy České televize jsou rozvláčné a nudné. Jednotlivé reportáže jsou zpravidla zbytečně dlouhé, souhrny otravují. Na Nově mi vadí koktající moderátoři hovořící kdesi ve tmě, ale hlavně, že „živě“. A nad výběrem některých témat reportáží pak zůstává rozum stát.

Zatím nejvíc sympatií u mě sklízely zprávy na Primě. Ale nechápu jejich přesun na čas 18:55. Zřejmě to bylo proto, aby dostály svého názvu „1. zprávy“ a aby lidé čekající na zprávy pustili nejdřív Primu a už u ní zůstali. Já nevím, ale tak pitomý čas vždycky prošvihnu, i když jsem doma. Vzpomenu si zpravidla až v sedm, a to už na Primě nejdůležitější věci řekli.

Podivné načasování pozoruji i u České televize. Před půl osmou skončí hlavní zpravodajská relace a divák tak dostane jednoznačný impuls k tomu, aby přepnul na Novu. Na ČT pak pokračují zprávy z regionů, kterým soudím mizernou sledovanost.

S časovým rozvrhem má každopádně vyhráno Nova, konkurenti se handrkují a stejně o půl osmé přijdou o své diváky. Nejradši jsem měl dobu, kdy Prima začínala v sedm, ČT o čtvrt a Nova o půl osmé. Na všechny relace se dalo koukat a i když jsem některé informace slyšel třikrát, celkově to dalo solidní porci různorodých novinek.

Tak jako tak jsou televizní zprávy ztrátou času. Některé novinky vás nezajímají a přesto si je musíte poslechnout. Proto jsem chvíli „ujížděl“ na televizních archivech na internetu, kde si člověk může vybrat, které reportáže chce slyšet. Když už ale sedím u počítače, ruka na myši mi nervózně cuká a jen tak koukat na zprávy mě u pracovního stolu nebaví. A tak jsem nyní skončil u novinek z Googlu. Na zpravy.google.cz najdu vždycky to nejdůležitější z mnoha českých zdrojů. Nemusím řešit, co má který zpravodajský server exkluzivně, takže o něm druhý nepíše. Vše důležité mám na jednom místě. Podobných služeb sice existuje víc, ale řešení Googlu mi vyhovuje nejvíc. Rychle prolítnu, co je nového, a o skutečně zajímavých věcech si rád přečtu podrobnosti. 


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Google

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje