Svět hardware se chlubí návštěvností, ale na něco zapomíná

Tiskové zprávy jsou plné zajímavých informací...
Svět hardware se chlubí návštěvností, ale na něco zapomíná

Klepněte pro větší obrázekDostala se mi do rukou tisková zpráva webu Svět hardware z tohoto týdne. Chlubí se v ní svou návštěvností, ale vydavatel jakýmsi omylem zapomněl, že na trhu jsou v tomto oboru ještě mnohem větší hráči. A že Svět hardware je dva a půlkrát menší než oni.

Z tiskové zprávy to zní skvěle: „Svět hardware s návštěvností 206 995 RU získává opravdu výrazný náskok před konkurencí.“ Stejně přesvědčivý je i graf, zvlášť, když osa Y začíná na 125 tisících.

Klepněte pro větší obrázek

Jenže dva dny po vydání tiskové zprávy byly zveřejněny výsledky auditu za prosinec (vycházejí pravidelně, vždy ve stejný den). A Svět hardware navíc zapomněl na to, že žebříček specializovaných webů, které se věnují IT, nekončí jeho 206 tisíc RU. V prosinci tady bylo Digitálně.cz s 319 tisíci, Technet IDNS s 458 tisíci a nejčtenější Živě.cz s 522 tisíci unikátními návštěvníky za měsíc.

Graf potom hned vypadá trochu jinak. Osu Y začínám od nuly, ať jsou rozdíly opravdu reálné, a raději se vyhýbám 3D grafu, z něhož nelze čísla dobře odhadnout.

Klepněte pro větší obrázek

V grafu bohužel není pctuning.cz, který zřejmě přechodem pod Týden.cz dočasně vypadl z auditu. V online prezentaci dat, kterou sice nelze používat oficiálně, ale pro základní přehled je dostatečná, má v prosinci 172 tisíc RU.

Do grafu by ještě mohl přijít emag.cz se 160 tisíci návštěvníky, abclinuxu.cz se 179 tisíci, root.cz se 139 tisíci. Mohli bychom do něj možná ještě zařadit „stahovací weby“, kdy třeba Stahuj.cz v prosinci navštívilo 1 361 631 návštěvníků. V tomto případě ale už jde o jiný typ internetové služby, není to specializovaný webový časopis věnovaný oboru IT.

Jistě lze namítnout, že například Digitálně, Technet nebo i Živě nejsou zaměřeny tak odborně jako třeba Svět hardware. Návštěvnost je však nutné posuzovat vzhledem k cílové skupině inzerentů, a ta je u všech těchto webů stejná.

Tento článek jste si mohli přečíst na nejčtenějším webu specializovaném na obor IT v České republice.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Oficiální představení SQL Serveru 2008 bez finální verze

Témata článku: Hardware

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší