Seznam.cz v zajetí spekulací: Má o něj zájem i Microsoft?

Microsoft chce koupit Yahoo a podle iHNed i Seznam, kde se radují ze zájmu médií.
Seznam.cz v zajetí spekulací: Má o něj zájem i Microsoft?

Klepněte pro větší obrázekAmerický internet se v posledních měsících a týdnech doslova zbláznil ze zájmu Microsoftu o koupi Yahoo! a každý server chrlí týdně alespoň dva články, které jsou plné spekulací od nadpisu po závěrečnou tečku. I český internet má své Yahoo! Je to Seznam, kolem kterého se šíří nejrůznější nepodložené zprávy týkající se jeho prodeje. Zatímco Lukačovič mlží a tvrdí, že vše je jen aprílový žertík konkurenčního Centrumu, který prý šíří osvětu, že je nejstarší český vyhledávač k mání za jednu miliardu dolarů, server iHned dnes přišel ještě s větším soustem, na kterém se svezlo mnoho dalších médií: O český Seznam má zájem Microsoft, který na českou úspěšnou firmu narazil při svém pionýrském průzkumu východoslovanského internetového trhu.

Zemí spanilou se prý v příštích letech stane Rusko, kde ladem leží nevyužitý potenciál rostoucího počtu „připojených“ nejen v Moskvě a Petrohradu. Zároveň se ale jedná o region, kde se po jihovýchodní Asii nejlépe daří černému softwaru, který nejen že neprošel daňovým systémem, ale také fabrikami Microsoftu. O moc lépe na tom není ostatně ani Česká republika, kde se sice situace s kradeným softwarem oproti devadesátým letem výrazně zlepšila, přesto se Microsoft rozhodl uvést krátké televizní spoty s logem Windows, které září do noční tmy na spuštěných televizorech milionů diváků a varuje před náhlým zčernáním obrazovky nelegálně pořízeného operačního systému.

Ať už to dopadne jakkoliv, v Seznamu si jistě mnou ruce. Ostatně spojení „Yahoo - Microsoft“ si ve vyhledávačích výrazně polepšilo, proč tedy podobné a bezplatné reklamy nevyužít i v české kotlině. A tak pojďme spekulovat, okurky v nastávajícím parném týdnu jistě rozkvetou.

Aktualizováno: Přečtěte si vyjádření Ivo Lukačoviče na jeho blogu.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Microsoft, Internet

31 komentářů

Nejnovější komentáře

  • hnedka 29. 4. 2008 3:30:36
    Staci to trosku sledovat a porovnavat treba s idnes nebo ihned. Novinky...
  • Sulik 28. 4. 2008 23:05:45
    Ja na Novinkach zadne komunisticke zpravy nevidim. Spise tradicne...
  • Pete 28. 4. 2008 23:05:11
    To se dalo čekat, že sem nějakej hlupoň (s příznačným nickem) zanese...
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí