Rozdíl byl opravdu v IBM

Používám notebook Lenovo ThinkPad a čím dál víc vzpomínám, jak vypadaly ThinkPady od IBM.
Rozdíl byl opravdu v IBM

Klepněte pro větší obrázekUž delší dobu používám notebooky IBM ThinkPad. Na svůj první T42 jsem přešel z Aceru TravelMate, takže si asi každý dokáže představit, jaká to byla změna. Od té doby nedám na ThinkPady dopustit. Takhle má prostě podle mých představ vypadat notebook. A nijak jinak.

Proč se mi líbí notebooky ThinkPad? Kvůli drsnému designu. Kvůli špičkové klávesnici. Kvůli hromadě užitečného softwaru navíc, z něhož sice nakonec využívám třeba jen čtvrtinu, ale už bych se bez ní neobešel. A také kvůli velmi kvalitní konstrukci.

Lenovo není IBM

V současné době pracuji na ThinkPadu T60 od Lenova. Je to nejvyšší řada, podle mě ideální manažerský notebook. Výkonově mi naprosto stačí, k původnímu gigabajtu operační paměti jsem v minulých týdnech přidal další giga. Má Wi-Fi i Bluetooth, vypaluje DVD, displej s rozlišením 1 400 × 1 050 bodů, což mi na patnáctipalcovou úhlopříčku přijde optimální.

Jenže je tady jedna nepříjemnost: ThinkPad T60 vrže! Už když jsem ho poprvé dostal do ruky, zdály se mi plasty měkčí než dřív, mostek nad mechanikou se divně klepal. Nyní, po roce používání, se navíc začalo objevovat typicky plastové vrzání. Není to naštěstí tak hrozné jako dřív u Aceru TravelMate, tuším u modelu 620, ale přesto je to chování, které jsem u svého staršího ThinkPadu T42 neznal.

Pomalu začínám rozumět kampani z devadesátých let: rozdíl je nejspíš opravdu v IBM.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Notebooky, IBM

4 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Dušan Šimonovič 1. 6. 2008 23:23:33
    Ono pri zmienke o vrzgani plastov si treba uvedomit, ze to je len taka...
  • Skye 24. 12. 2007 13:21:21
    Dobrý den, nedá mi abych nereagoval. V minulosti jsem měl postupně tyto...
  • Pavel Bureš 24. 12. 2007 11:02:13
    Já když jsem si vybíral koncem listopadu ntb, zvolil jsem raději osvědčený...
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí