Rekordně levný nákup na aBay

Nákupy na eBay mi už ušetřily spoustu peněz. Teď jsem uskutečnil zatím svůj nejlevnější nákup - za necelé čtyři dolary včetně poštovného.
Rekordně levný nákup na aBay

Musím se přiznat ke své zálibě v překupnictví. Než mít doma věc zbytečně, tak ji raději prodám a koupím si jinou hračku. Přitom se řídím tradiční obchodnickou zásadou – prodat za víc než jsem koupil. Naposled jsem si takto udělal radost koupí Sony PSP – blížila se dovolená s jedenáctihodinovým letem tam a zpět a to se digitální zábava do kapsy hodí. Stačilo pár dní číhat na inzertních serverech a byl doma.

PSP už mám podruhé. Poprvé mě moc nechytlo, tak jsem jej po pár měsících prodal (samozřejmě se ziskem). Kvalitních her už je mnohem víc, PSP déle vydrží a umí nové kousky, tak se u mě tentokrát zdrží zřejmě déle. Hodilo by se ale nějaké ochranné pouzdro, a tak došlo k mé druhé obchodnické zálibě – nakupování na eBay.

Na podobné blbinky je eBay ideální – veškeré příslušenství k elektronice nakoupíte neuvěřitelně levně a ani poštovné nevychází draze. S clem si u tak drobných zásilek samozřejmě nemusíte dělat starosti. Poslední moje drobné nákupy byly například náhradní baterie do foťáku – originál Nikon EN-EL9 za 265 Kč (u nás 1 190 Kč), polarizační filtr Hoya Super HMC 52 mm za 800 Kč (u nás cca 2400 Kč), zdroj k notebooku Dell za 282 Kč (u nás odhadem až 2 000 Kč). Všechny přepočtené ceny jsou včetně poštovného.

Zatím nejlevnějším byl nákup difuzeru pro blesk, za který jsem platil $1.90, ale poštovné si vyžádalo dalších $5.90. Tentokrát jsem měl štěstí, pouzdro pro PSP i s koženým řemínkem na zápěstí mě vyjde na $3.80 i s poštovným.

Klepněte pro větší obrázek
Můj zatím nejlevnější nákup na eBay

A tak mě napadá – využíváte také nákupy na eBay? Ocenili byste článek s návodem na Živě?


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • robertchutney 26. 6. 2008 21:04:04
    Protože anglická abeceda začíná: ej,bí,sí,dí,í...atd. ;-D
  • sioga 23. 6. 2008 20:43:56
    proc je v nadpisu abay a ne ebay
  • Tomáš Holčík 13. 6. 2008 11:50:50
    1. založte si paypal účet 2. hledejte na ebay, co by vás lákalo, a má to...
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí