Proč nepoužívám Internet Explorer 7

Při volbě aplikací mohou rozhodnout naprosté detaily.
Proč nepoužívám Internet Explorer 7

Klepněte pro větší obrázekAby hned od začátku bylo jasno: používám všechny tři hlavní prohlížeče. Jde-li však o čas, který v nich strávím, naprosto dominuje Firefox. Windows Internet Explorer 7 otvírám ve specifických případech, stejně tak se mi vyplácí občas stránky prohlížet v Opeře.

Proč není Internet Explorer můj hlavní prohlížeč?

Když přebírám důvody, proč primárně nepoužívám Internet Explorer, docházím k jednomu takřka malichernému, ale pro mě zásadnímu detailu. Je to zpoždění při otvírání nových záložek a zadávání adresy. Zatímco ve Firefoxu nebo v Opeře stisknu Ctrl + T a okamžitě se stejnou kadencí pokračuji v psaní adresy, IE po mě vyžaduje drobnou pauzu. Trvá to desetinu sekundy, ale za tu dobu už stihnu napsat začátek adresy, na který prohlížeč nezareaguje.

Klepněte pro větší obrázek
Takhle to vždycky dopadne, IE ukousne začátek adresy

Uznávám, je to naprostý detail, který by nemusel přebít všechny ostatní dobré vlastnosti, které IE má. Jenže zrovna pro mě je důležitější než dejme tomu integrovaná RSS čtečka. Dokud IE nebude při práci se záložkami rychlejší, asi stále zůstanu u Firefoxu.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Internet, Internet Explorer

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje