Polsko má nový fenomén: Jožin z bažin

Díky YouTube a zejména úchvatnému tanečnímu stylu Ivo Pešáka prožívá stará písnička v Polsku megapopularitu. Moje děti byly díky tomu i v polské televizi.
Polsko má nový fenomén: Jožin z bažin

Klepněte pro větší obrázekNechápu, přiznávám nechápu to. Jožina z bažin známe všichni nazpaměť a byť je to u nás jistě kultovní píseň, nedá se to srovnávat s tím, co se teď děje v Polsku. Za vše může tento videoklip na YouTube:

 

Hlavní peckou jsou jedinečné pohybové kreace Ivo Pešáka, Poláci mohou textu rozumět  jen částečně, přesto se z toho stal fenomén. Desítky děcek natáčejí remixy, vlastní taneční variace a dávají to na YouTube, která nedávno přišla s oficiální polskou mutací. Je to národní šílenství.

Já shodou okolností v létě 2006 natočil domácí video - tehdy pětiletého Martínka, jak zpívá Jožina, zatímco mu čtyřletý Honzík z povzdálí jen tak mezi plácáním bábovek napovídá.

Je to už staré video. Teď ale díky Polsku ožilo. Denně příspěvky v polštině, návštěvnost letí vzhůru, zkrátka úlet.

No a teď měli v polské televizi zpravodajství o Jožinovi včetně rozhovorů s Ivanem Mládkem i Ivo Pešákem. A moji kluci tam byli taky! 30. sekunda, však se přesvědčete:

Ví někdo, co se sakra v tom Polsku stalo?


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (4) Další článek: Apple právě představil novinky! (průběžně aktualizováno)

Témata článku: Video

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší