Párek v rohlíku 1.0 Beta

Jaký je rozdíl mezi recenzí vydařeného programu a poledním obědem? My Ajťáci máme jasno. Žádný!

Klepněte pro větší obrázekŽivot redaktora IT magazínu je celkem běžný. Mnozí se domnívají, že dvacetičtyřpalcovými LCD obrazovkami osazujeme i svou toaletu, pravda je však taková, že na tajuplný svět IT zapomínáme v okamžiku, kdy nám kolem poledne poprvé začne kručet v žaludku. U příjemného oběda bez zbytečného shonu moderní doby si pak s vámi v klidu popovídáme, jelikož kouzlu gurmánské kuchyně rozumíme na jedničku. 

A tak nás napadlo: což takhle sepsat stručnou recenzi pro běžného smrtelníka o tom, jak se dobře najíst v okolí brněnské ulice Heršpická? Jako první jsem se úkolu chopil já a stručně popsal některé zajímavé aspekty stravování u prodejce párku v rohlíku.

Ladné křivky, delší odezva

Zajímavý produkt nabízí prodejce párku v rohlíku poblíž nejmenovaného hypermarketu pro dům a zahradu na brněnské ulici Heršpická. Za 16 Kč u něj pořídíte celkem běžnou utilitu pro váš zažívací systém. Produkt je to multiplatformní – své nadšence si získá v řadách všežravců i masožravců. Platforma Vegetarián však není doposud podporovaná.

Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché a docela příjemné na omak i chuť. Bohužel mě ale zklamala škála nabízených verzí. Párek v rohlíku získáte pouze ve variantě Kečup a Hořčice. Toužíte-li po verzi Ultimate či Basic, budu vás muset zklamat – prodejce nic takového nenabízí.

Klepněte pro větší obrázek
Frontend systému Párek v rohlíku

Párek v rohlíku 1.0 Beta přichází se zcela novou formou interface. Zapomeňte na myš a klávesnici první digitální dekády. Přichází období Microsoft Surface, ovládání počítače hlasem a gesty. Párek nabízí technologii GetPayEat™, která se v české internetové komunitě občas překládá do hanlivé formy „ber&žer“.

Princip ber&žer si velmi brzy našel fanoušky z řad Windows i Linuxu a jako houby po dešti dnes vznikají nejrůznější komunity: CeBŽUG (Czech Ber&Žer Users Group) a BŽUG (Ber&Žer Users Group). Jaké jsou vztahy s podobnými komunitami CZLUG a WUG se mi bohužel nepodařilo do uzávěrky tohoto článku zjistit.

Klepněte pro větší obrázek
Backend systému Párek v rohlíku - kde je prodejce?

Dost ale bylo komplimentů. Párek v rohlíku má i své chyby! Především nejsem spokojen s délkou odezvy backendu. Zatímco interakce frontendu je zázračně efektivní a párek sklouzne do žaludku během několika vteřin, PING na server je žalostný a celá atomická transakce, pokud máme drobné a můžeme zavolat COMMIT, trvá déle než jednu minutu.

Samotný backend není příliš atraktivní pro běžného klienta. Podporuje notně ořezaný HTTP protokol a na cookies rovnou zapomeňte, neb o vás server neví již po prvním kousnutí do lahodného kuřecího párku a schoulí se v lednovém téměřmrazu zpět za svůj pojízdný stánek.

Párek v rohlíku
Doplněk pro trávící systém
16 Kč
http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1rek
Klepněte pro větší obrázek

- GetPayEat™
- snadné ovládání
- ergonomie skluzu do žaludku

Klepněte pro větší obrázek

- odezva serveru
- poměr cena/výkon

 

 


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Linux

3 komentáře

Nejnovější komentáře

  • OookOook 9. 2. 2008 21:15:07
    za 16, jo? zlodeji teda, kdyz na Care muze byt za 10 a jakej dobrej :)
  • Jakub Čížek 26. 1. 2008 18:57:06
    Podle tiskového vyjádření prodejce, stabilní verze výjde s uvedením...
  • xLin 25. 1. 2008 22:52:28
    Beta? To si radši počkám na plnou verzi - měli by zapracovat na podílu...
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí