Oživený Knight Rider: K.I.T.T. je zpět!

Kultovní seriál se dočkal pokračování. A je to stejná zábava jako před dvaceti lety.
Oživený Knight Rider: K.I.T.T. je zpět!

Klepněte pro větší obrázekFandové seriálu Knight Rider už asi vědí – televizní stanice NBC odvysílala minulý týden pilotní film k novému seriálu, který navazuje na legendární sérii z osmdesátých let. KITT a Michael Night byli hrdinové mého mládí a nadšení pro tento seriál se ve mně probouzí stále. Proto jsem využil pohostinnosti internetu, nový film si stáhl a s chutí se něj podíval.

Čekal jsem zklamání. Hodnocení na CSFD není moc dobré a remaky se v takových případech většinou nepovedou. A ani letošní zmrtvýchvstání Knight Ridera není první. Po shlédnutí filmu jsem ale musel konstatovat, že se to tentokrát povedlo.

Upoutávka na nový pilotní díl:

Film je to na první pohled otřesný. Plytký děj, akce střídající se s trapnými dojáky a sem tam rádoby vtipný dialog. Ale je to přesně to, co jsme „žrali“ před dvaceti lety. Mám původní seriál archivovaný a rád si jej občas nějakým dílem připomenu. Novinka mě přitom uvede do úplně stejné nálady. Příběh je jako pohádka, kde je jasně odděleno dobro od zla každému je jasné, že to nemůže dopadnout špatně. A celý seriál je o vlastně o čekání, co nového K.I.T.T. předvede.

Tip: více o Kittovi na Wikipedii

Dobře zvolené je i nové auto. Pontiac Trans Am je sice stále nádherný, ale rok výroby 1982 už se u něj nezapře a inovace byla nutná. Nový Ford Shelby GT500KR je moderní kára s retro designem. Červené světlo skeneru samozřejmě zůstalo zachováno, je ještě výraznější. A výměnou musel projít i Michael Knight, protože David Hasselhof už dávno není odvážný mladý kudrnáč. Štafetu po něm převzal syn Mike, ale originální taťka se v pilotním díle mihne také.

Vzpomínka na starého Kitta:

Zklamáním je pro mě zprznění úvodní znělky. Sice vychází z originálu, ale ten považuji za natolik klíčový a dobrý, že by si zasloužil méně násilné úpravy. A zklamání úplně největší – nový K.I.T.T. nemá Turbo boost. Ale doufám, že jej zatím jen nepotřeboval a v některém z dalších dílů nám opět ukáže jeho sílu. Určitě se budu dívat. Po nervy drásajícím Prison breaku, zamotaných kriminálkách a fantasmagorickém Lost to bude příjemná odpočinková podívaná.

A ještě poznámka: kouzelná je poslední scéna filmu, kdy se s překvapením ukáže, že byla razantně inovována i transportní technika. Tomáš Holčík, rovněž ortodoxní fanoušek, byl však natolik pozorný, že odhalil další překvapení v posledních vteřinách konečného záběru.

Klepněte pro větší obrázek
Je vám povědomá stavba na horizontu? Hádejte, kde má Mike první misi...

Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji