Nova publikuje IT nesmysly

Nova publikuje IT nesmysly

Klepněte pro větší obrázekNikdo rozumně uvažující jistě nebere televizní stanici Nova, tedy alespoň po informačně a zábavně hodnotné stránce, vážně. Nehledě na některé uměle vytvořené pořady, vaření z vody a naprostý nevkus, je často jednou velikou neznámou informační a faktická hodnota „zpráv“ přinášených v hlavní zpravodajské relaci „z hrozně cool nového studia s nějakou paní a Karlem Voříškem“. Tradičně neuvěřitelné boty Nova předvádí v případě, kdy „informuje“ o informačních technologiích.

Poslední povedenou zprávu televize odvysílala pár dní zpět, kdy (kdo ví kde) vyšťourala zprávu o tom, že webové stránky Chomutova ohrožuje porno. Pan redaktor konkrétně naráží na prachobyčejný spam na diskuzním fóru, který radnice nemá odchycený díky absenci klasického CAPTCHA ověřování. Podle Novy se jedná o neřešitelný problém, který lze řešit pouze nákupem strašně drahého řešení. Redaktor dále uvádí, že použité diskuzní fórum, tedy volně šiřitelné phpBB, lze velice snadno během pár sekund hacknout. Jako příklad uvádí video na YouTube, na kterém kdosi předvádí tuto operaci na mnoho let staré verzi.

Pokud mu informaci o hacknutí a nemožnosti řešit spam na fórech nakukal někdo přímo z radnice, ukazuje to tak i na kvalifikaci „odborníků“ ve státní správě.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Video

39 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ja 31. 3. 2008 7:01:28
    singularity ne, to by asi byl na Zemi pruser
  • Vaclav Kadlec 30. 3. 2008 23:39:02
    A proč se tím necháte otravovat? ;-)
  • Ladik 30. 3. 2008 17:53:39
    To, jo no, Kapku Bulvár, tedy, prostě no!
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí