Nelíbí se Radiožurnál? Zkuste Rádio Česko

Český rozhlas 1 Radiožurnál změnil programové schéma, hlasatele a trochu zaměření. Nelíbí se? Vyzkoušejte zpravodajské Rádio Česko.
Nelíbí se Radiožurnál? Zkuste Rádio Česko

Klepněte pro větší obrázekČeský rozhlas 1 Radiožurnál se od prvního ledna změnil. S novou ředitelkou Barborou Tachecí přišlo nové programové schéma, noví redaktoři, starší odešli do rozhlasového důchodu. Na internetu vznikají petice za návrat starého formátu, blogy bují nesouhlasnými příspěvky.

Radiožurnál jsem poslouchal rád. I dříve to ale pro mě ráno končilo devátou hodinou, kdy blok zpravodajství vystřídal Dopolední radiožurnál. S výjimkou zpráv během dne byla pro mě stanice poslouchatelná zase až k večeru, kdy do éteru přišel rozhovor Martina Veselovského a po něm Radiofórum.

Vysílání mezi těmito pořady nebylo pro mě. Nelíbilo se mi, co Radiožurnál hraje, co v něm povídají. V Brně jsem obvykle přepínal na rockové rádio Hey, které ještě naštěstí nenajalo stále veselé moderátory, kvůli kterým jsou pro mě ostatní rádia neposlouchatelná.

Takže z mého hlediska se Radiožurnál zase tolik nezměnil. Ranní zprávy jsou sice trochu veselejší než dřív, ale stále v mé normě.

Zkuste Česko

Čím dál častěji ale Hey i Radiožurnál střídá jedno trochu divné rádio: Rádio Česko. Divné je tím, že zní trochu jako z garáže a že vysílá na frekvenci stanice BBC World, se kterou se navíc během dne střídá. Takže na stejné frekvenci je někdy slyšet čeština, jindy angličtina. To ale ani trochu nevadí, poslech anglického rádia nikdy neuškodí.

Rádio Česko je ryze zpravodajská a publicistická stanice Českého rozhlasu. Neustále tam jsou slyšet zprávy, tematické pořady, chytré rozhovory, jejichž délka není omezena několika minutami. Však se podívejte na programové schéma.

Potíž je hlavně v tom, že Rádio Česko není celoplošná stanice s kompletním pokrytím. Rádio BBC naladíte v krajských městech (seznam vysílačů), jinde je nutné využít digitální multiplex, vysílání na internetu nebo přes satelit.

Pokud se vám nelíbí nový Radiožurnál, vyzkoušejte Rádio Česko. U mně v rádiu zní čím dál častěji. 


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (8) Další článek: CES: Pořádně široký monitor od Alienware

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší