Nebezpečné automatické aktualizace Windows XP

Microsoft změnil chování aktualizací Windows XP. Počítač se už nerestartuje na váš povel, ale automaticky. Stačí chvíli nedávat pozor.
Nebezpečné automatické aktualizace Windows XP

Nevím přesně, kdy se tak můj počítač s Windows XP začal chovat, bylo to zřejmě po jedné z posledních oficiálních aktualizací systému. Zatímco dříve jen upozornil na nutnost restartování počítače, aby změny vstoupily v platnost, teď začne do několika minut restartovat automaticky.

Klepněte pro větší obrázek
Kdo to nestihne, ztratí data

Windows dávají uživateli pět minut, aby na tento dialog reagoval a restart systému odložil. Když si ho nevšimne a odpočítávání času doběhne do konce, Windows XP se restartují samy.

Důvody Microsoftu jsou mi jasné. Zřejmě jako další uživatelé jsem restartování počítače po instalaci aktualizací odkládal, nikdy na něj nebyl čas. Takže klidně i několik dalších dnů byl počítač nechráněný, a to dává spolu se zveřejněním toho, co aktualizace opravují, dobré šance útočníkům.

Jenže se hrozím toho, že v práci nechám otevřené dokumenty, odejdu na poradu, a když se vrátím, najdu svůj počítač s úvodní přihlašovací obrazovkou. Nejsem si jistý, zda by se operační systém měl takhle chovat.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (84) Další článek: Google Trendy nově ukáží populárnost vašeho webu

Témata článku: Microsoft, Windows

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší