Mluviti s manželkou se asi neočekává...

Spíše z profesního zájmu jsem klepnul na odkaz na "rodinný průzkum" komunikátoru Windows Messenger...
Mluviti s manželkou se asi neočekává...

Klepněte pro větší obrázekTyto průzkumy mě zajímají zejména proto, že často vymýšlíme vlastní průzkumy, a tak se rád dívám, jak kdo zjišťuje jaká data. Protože, co si budeme vykládat, šikovným položením otázek lze dopředu silně ovlivnit výsledek. Například kdybych se zeptal, zda přirozenou součástí Živě má být reklama, tak bych se výsledku asi nedivil...

Vždycky váhám, zda používat volné odpovědi, nebo spíše jen přesné výčty. Výhody a nevýhody jsou jasné: volné odpovědi dávají větší šance dozvědět se něco neočekávaného, za to se ale hůře zpracovávají. Výčty mají ale ještě jednu nevýhodu: mohou zabránit pokračovat, když v nich chybí nějaká možnost.

Já takto nemohu dokončit průzkum k Live Messengeru, protože, světe div se, z rodiny si povídám po Messengeru s manželkou.

Klepněte pro větší obrázek

 

 

 

 

 


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Windows

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje