Místo šroubku skoro celé nové hodinky

Ztratil jsem šroubek, který připevňuje kožený pásek k hodinkám. Řešení? Výměna celého pouzdra.

Klepněte pro větší obrázekV únoru jsem si koupil nové náramkové hodinky. Vyrobila je firma Timex a mají vestavěný elektromagnetický kompas. Prakticky je sice úplně zbytečný, ale jako člověka, který ve volném čase dělá navigační web Navigovat.cz, mě zkrátka touto funkcí zaujaly. Kromě toho se mi hodně líbily.

Po pár týdnech jsem ztratil šroubek, který upevňuje kožený pásek k titanovému pouzdru hodinek. Začal jsem proto hledat firmu, která mi sežene náhradní. Aby to bylo zajímavější, hodinky jsem koupil v Bangkoku, takže jsem mohl zapomenout na jakoukoli českou záruční podporu. Neměl bych na ni ale nejspíš nárok ani u výrobku koupeného doma, šroubek jsem ztratil sám.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mým novým hodinkám chybí šroubek

Ať žije globalizace

Odpověď autorizovaného servisu značky mě překvapila. Šroubek se jako náhradní dil nedodává, je třeba vyměnit (nebo alespoň objednat) celé kovové pouzdro hodinek. Pouzdro sice není nijak zvlášť drahé, mělo by stát jen kolem pětistovky, ale šílená je skutečnost, že kvůli mrňavému šroubku je potřeba dovézt celou třetinu hodinek. Zbývá už jen mechanismus a kožený pásek.

Nakonec to asi dopadne tak, že slevím ze svých požadavků získat originální náhradní díl. Zajdu do firmy pana Strnada, který v Brně provozuje hodinářskou dílnu, a nechám si u něj šroubek vyrobit.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (1) | GeForce 9800 GTX od Gainwardu

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší