Live Messenger je fajn, ale neskutečně mě vytáčí

Přešli jsme na Live Messenger. Množství pozitivních změn však vyvažuje jedna protivná maličkost.
Live Messenger je fajn, ale neskutečně mě vytáčí

Klepněte pro větší obrázekNení to tak dávno, co jsme na Živě ztropili rozruch s veřejným prohlášením, že v redakci přecházíme z ICQ na Live Messenger. Abychom mohli využívat všech vymožeností, které tato služba poskytuje, používáme oficiálního klienta od Microsoftu. Komunikace funguje rychle a spolehlivě, můžeme sdílet soubory, videovolat, chatovat ve skupině a vše v přehledném prográmku, který mám „vytuněný“ balíkem Live Plus! a několika skripty. Messenger se tak automaticky schovává při okraji obrazovky, okna jednotlivých konverzací jsou v záložkách apod.

Jen jednu věc jsem Live Messenger ještě nenaučil – odesílat zprávy prostřednictvím klávesové zkratky Ctrl + Enter. Tak to funguje snad ve všech kecálcích, případně lze tuto možnost nastavit. Dokonce i Microsoft Outlook odešle zprávy po stisku Ctrl + Enter, tak proč ne Microsoft Live Messenger?! Zuřím a neustále posílám zprávy po částech, když stisknu Enter pro přechod na další řádek. Navíc už začínám blbnout a kolegovi jsem poslal rozepsaný e-mail, ve kterém jsem omylem stiskl Ctrl + Enter pro přechod na další odstavec, jak bych to dělal v Messengeru.

Nejsem zdaleka sám, koho to štve. Stačí zagooglovat a prohledat diskuzní fóra, kde je stejných nářků vidět mnoho. Zatím ale neexistuje řešení tohoto problému. Nicméně očekávám a doufám, že se brzy objeví. Messenger je jinak povedený program a k ICQ už se rozhodně nechci vracet.

Tip: Zajímají vás osobní názory redaktorů? Sledujte nový redakční blog (dostupný také na adrese www.redaktori.cz).


Blog redaktorůproč blogujemesledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Microsoft

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje