Live Mesh: Totální sdílení podle Microsoftu

Klepněte pro větší obrázek„Představte si ty možnosti“, píše Microsoft na svých stránkách, když popisuje technický preview svého nového projektu Live Mesh. Amit Mital, šéf vývoje, jej popisuje jako zcela novou platformu pro sdílení počítačů a kapesních zařízení. V praxi si do Meshe připojíte třeba chytrý mobil a domácí počítač a z práce k nim budete přistupovat přes vzdálenou plochu nebo sdílené složky. Oproti jiným řešením budete informováni o tom, co se se sdílenou složkou děje, kdo si ji prohlíží a zdali komentuje její obsah. Posledním pilířem je webový desktop s 5GB úložištěm, díky kterému budete moci ke sdíleným datům přistupovat z jakéhokoliv počítače s technologií Silverlight a webovým prohlížečem.

Pozorný čtenář by jistě poznamenal, že Mesh není nic jiného než propojení již existujících služeb od Microsoftu – leč v novém kabátku a s rétorikou II. digitální dekády, kde vše bude sdílené, kde vše bude dostupné odkudkoliv a kde vše bude organizované v obláčcích („to be in cloud“).
 
A onen pozorný čtenář má skutečně pravdu. Data už dnes můžete sdílet třeba pomocí služby FolderShare, SkyDrive zase nabízí obří 5GB úložiště, které ale zatím není oficiálně dostupné pro středoevropský region. Stejně tak vzdálená plocha už není tak „cool“ jako před lety. Sexy tak bude především Live Desktop dostupný přes běžný webový prohlížeč s technologiemi Microsoftu. Bude ovládat nejen ono velké úložiště (integrovaný SkyDrive?), ale i přístup na vzdálený počítač. Opět je ale nutno podotknout, že podobné kousky umí i jiné programy. Za vyzkoušení stojí třeba na Javě postavená webová vzdálená plocha Yuuguu.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Mesh, sdílení v týmu, Live Desktop a klasická vzdálená plocha
Technický preview je zatím k dispozici pouze pro deset tisíc privilegovaných testerů, už dnes si ale můžete stoupnout do fronty na webových stránkách Live Mesh.
 

Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (7) Další článek: Tank od Umaxu stahuje videa z BitTorrentu

Témata článku: Microsoft, Byznys

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší