Linux patří do chytrých praček a ledniček

Linux patří do chytrých praček a ledniček

Klepněte pro větší obrázekVždy před spaním mne napadají samé osvícené myšlenky a zvrácené teorie, které většinou ani nemám odvahu vydávat za veřejné. Ta prozatím poslední však dle mého přináší veliký kus pravdy.

O tom, že se Linuxu na desktopech dlouhodobě nedaří, není třeba polemizovat, každému je to jasné. O tom, že je to pro začínající uživatele systém „nepřátelský“, opět nemusíme dlouho diskutovat. I přes toto všechno se však Linux může výrazněji prosadit. Jak?

No asi tak, že o sobě přestane tvrdit, že je Linux. Prostě nechá jméno jménem, nabídne funkčnost, kterou nikdo nebude zkoumat a lidé ho přijmou. Důkazem toho, že to může opravdu velice dobře fungovat, je například více než úspěšný mininotebook Asus Eee, který běží na Linuxu, ale koho to zajímá? Je tak dobře vyladěný, že uživateli nabídne vše, co potřebuje, okamžitě a bez údržby. O žádném Linuxu se nikde nemluví a všichni jsou spokojeni.

Implementujme proto Linux do chytřejších praček a ledniček s funkcemi, které jsou potřeba a které daný přístroj potřebuje, nechme jméno jménem a dejme mu anonymitu.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Linux

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje