Linux patří do chytrých praček a ledniček

Linux patří do chytrých praček a ledniček

Klepněte pro větší obrázekVždy před spaním mne napadají samé osvícené myšlenky a zvrácené teorie, které většinou ani nemám odvahu vydávat za veřejné. Ta prozatím poslední však dle mého přináší veliký kus pravdy.

O tom, že se Linuxu na desktopech dlouhodobě nedaří, není třeba polemizovat, každému je to jasné. O tom, že je to pro začínající uživatele systém „nepřátelský“, opět nemusíme dlouho diskutovat. I přes toto všechno se však Linux může výrazněji prosadit. Jak?

No asi tak, že o sobě přestane tvrdit, že je Linux. Prostě nechá jméno jménem, nabídne funkčnost, kterou nikdo nebude zkoumat a lidé ho přijmou. Důkazem toho, že to může opravdu velice dobře fungovat, je například více než úspěšný mininotebook Asus Eee, který běží na Linuxu, ale koho to zajímá? Je tak dobře vyladěný, že uživateli nabídne vše, co potřebuje, okamžitě a bez údržby. O žádném Linuxu se nikde nemluví a všichni jsou spokojeni.

Implementujme proto Linux do chytřejších praček a ledniček s funkcemi, které jsou potřeba a které daný přístroj potřebuje, nechme jméno jménem a dejme mu anonymitu.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Témata článku: Linux

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Marek Lutonský 22. 1. 2008 19:06:09
    Přesně tak. Nevím, proč se tady tolik lidí rozčiluje (resp. rozčilovalo se...
  • Marek Lutonský 22. 1. 2008 19:02:58
    Ano, většina navigací je postavena na Windows CE. Tam to ale funguje...
  • svaca - Petr Svacina 22. 1. 2008 19:02:27
    Mam tu IBM R61I a Dell XPS 1300 .. Insalace IBM: -nainstalovat win...
Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky