Levná DVD v časopisech nakrmila přehrávače

Kupujeme levná DVD k časopisům a utrácíme za ně v součtu víc, než dřív za předražené filmy.
Levná DVD v časopisech nakrmila přehrávače

Klepněte pro větší obrázekNepřicházím s žádnou zásadní informací. Jen s drobným postřehem, který se týká levných DVD s filmy vydávaných společně s časopisy.

DVD přehrávač máme doma samozřejmě už dlouho. Počet originálních disků, které jsme si koupili, se pohybuje v desítkách, stejně na tom jsou i kopie z půjčoven (pouze využívám toho, co si nechtěně předplácím). Celkově se ale DVD přehrávač spíš nudí, víc než filmy v něm hraje hudba v MP3, neboť tento formát stará minivěž ještě nezvládá.

Situace se nedávno změnila. Impulsem k tomu bylo zlevnění filmových dévédéček pod sto korun, často jen na pár desítek. Vydává je snad už každý deník nebo společenský časopis, mnohdy přitom nejde o žádný odpad. Jako supplementy vycházejí i kvalitní filmy, které dříve stály kolem pětistovky. Nedejte za ně teď pár desítek korun, když je vidíte na čerpací stanici nebo v samoobsluze.

DVD tak nakupujeme téměř do zásoby. Když jde o film, který nás jen trochu může zajímat, dlouho neváháme. Jde tedy spíš o zálibu mé ženy, já se soustředím na nedělního Majora Zemana. Tento „večerníček“ z dětství chci mít archivovaný, už jen znělka mi připomíná nedělní dopoledne po Studiu Kamarád v první polovině osmdesátých let.

Jaký je u nás doma výsledek nabídky levných DVD? Měsíčně za ně utratíme mnohem víc peněz než dřív, když se jejich ceny pohybovaly mezi pěti sty až tisícem korun. Vzhledem k tomu, že pro vydavatele určitě nejde o ztrátový byznys, stačilo zlevnění a přináším jim zřejmě víc než dřív. Kdy se totéž stane s hudbou?

Víte o kalendáři Googlu s přehledem levných filmů, které brzy vyjdou?


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (4) | Porovnejte kvalitu H.264 ve Flash 9 s jinými kodeky

Témata článku: Google

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší