Který #%$#@ vymyslel tvar konektoru USB?

Proč je USB konektor obdélníkový?
Který #%$#@ vymyslel tvar konektoru USB?

Klepněte pro větší obrázekNěkteré věci se za léta zažerou pod kůži a už nám možná ani nepřijde, proč jsou tak hloupé, proč je někdo vymyslel tak nesmyslně a jak vůbec mohly někoho napadnout.

Třeba USB konektory. Je už jedno, jestli jde o klasické velké obdélníky nebo o malé miniUSB, všude je to stejné. Problém je právě v obdélníku. Bez toho, že byste konektor podrobně zkoumali, nelze na první pohled zjistit, jak se má strčit do zdířky. Je to takhle, nebo se mají otočit o sto osmdesát stupňů? Anebo je problém jen v tom, že se konektor snažíme nasadit trochu nakřivo?

Ukažte mi, kdo vymyslel, že USB konektor bude obdélníkový. Za dvanáct let od uvedení specifikace má na svědomí tolik ztraceného času. Jiné konektory na tom ale nejsou zase o tolik tolik lépe...


Blog redaktorůproč blogujemesledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (7) | Lenovo expanduje do Evropy

Témata článku: USB

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší