Knihy patří do knihoven

I takový softwarový redaktor občas sáhne po něčem zcela nesoftwarovém.
Knihy patří do knihoven

Klepněte pro větší obrázekMoje malá knihovnička v mém malém bytečku má velikost 57 milionů bajtů, což činí 57 MB. Je to směšné. Kdejaký hloupý program, který prošel mým testem, byl i několikanásobně větší. Snad i proto tento úhel pohledu nemám rád. Knihy pro mě nejsou bajty ani megabajty. Snad i proto budu tvrdohlavě prosazovat naprosto konzervativní a přežitou myšlenku, že kniha má být papírová, vázaná, voňavá, nechutně těžká a obludně vzdělaná. Postupem času se ošoupe, listy zežloutnou a rohy se zaoblí občasným používáním. Toto elektronická kniha v PDF neumí. Je chladně dokonalá a bez duše.

Snad i to je důvod, proč si Cybook Gen3 nekoupím a nadále se budu těšit z blaženého pocitu, když se člověk snaží v přeplněné tramvaji otočit nechutně velký list (proč je nedělají menší?) čerstvých novin a lokty sráží spolucestující k zemi.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (2) | Nvidia nForce 790i: podvozek pro tři grafiky

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší