Knihy patří do knihoven

I takový softwarový redaktor občas sáhne po něčem zcela nesoftwarovém.
Knihy patří do knihoven

Klepněte pro větší obrázekMoje malá knihovnička v mém malém bytečku má velikost 57 milionů bajtů, což činí 57 MB. Je to směšné. Kdejaký hloupý program, který prošel mým testem, byl i několikanásobně větší. Snad i proto tento úhel pohledu nemám rád. Knihy pro mě nejsou bajty ani megabajty. Snad i proto budu tvrdohlavě prosazovat naprosto konzervativní a přežitou myšlenku, že kniha má být papírová, vázaná, voňavá, nechutně těžká a obludně vzdělaná. Postupem času se ošoupe, listy zežloutnou a rohy se zaoblí občasným používáním. Toto elektronická kniha v PDF neumí. Je chladně dokonalá a bez duše.

Snad i to je důvod, proč si Cybook Gen3 nekoupím a nadále se budu těšit z blaženého pocitu, když se člověk snaží v přeplněné tramvaji otočit nechutně velký list (proč je nedělají menší?) čerstvých novin a lokty sráží spolucestující k zemi.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Marek Lutonský 24. 3. 2008 10:24:41
    Ale nemýlí. Zkuste běžnými způsoby najít na netu třeba Deception Point od...
  • petronius 21. 3. 2008 19:06:51
    Tak to já si radši přečtu ebook, ten se dá číst skutečně všude......
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?