Kdy začnou chápat GPS dopravní výluky?

Taky máte rozkopané město? Nic neobvyklého, ale zkuste se takovým městem navigovat s GPS. Jak to, že v mapách nejsou uvedena trvale zablokovaná místa?
Kdy začnou chápat GPS dopravní výluky?

Tonda donesl aktuální číslo časopisu Šalina (skutečně se tak jmenuje oficiální magazín brněnského dopravního podniku) a je tam uvedena nová výluka, která naše město postihne na příjemných 14 měsíců:

Klepněte pro větší obrázek

Tato výluka je tragédií nejen pro šaliny, ty se odkloní přes Náměstí Svobody, které bylo podobně dlouho neprůjezdné a nyní se po rekonstrukci hned využije. Problém je zejména pro automobilisty cestující ze severu na jih, často ucpaná Husova je ostatně toho důkazem. Snad také nějak stavaři vyřeší, že Husova je hlavní příjezdovou komunikací do centra města i k několika hotelům.

Ne že by to bylo jediné rozkopané místo, v Brně nám staví taky třeba královopolské tunely, kanalizaci v Bosonohách, které podstatně zasahují do tradičních průjezdných tras městem. Co mne ale štve úplně nejvíc, že GPS přístroje ignorují tyto dlouhodobé blokády. často ta omezení mají dobu více než jednoho roku a měla by být součástí aktuializace map.Takto se třeba pár let nedaly v Bně vůbec rozumně testovat navigace, protože se stavěla klíčová nadzemní křižovatka v Pisárkách.

Navíc je naprosto trestuhodné, že přes RDS-TMC se dozvím, že někde u Hradce se tvoří malá kolona, ale tyto jasně definované a dlouho dopředu avizované výluky TMC zcela ignoruje. Vím že TMC u nás není nejpružnější a nemá v databázi úplně všechno aktuální, ale prosím vás, to že se tunely dělají skoro rok a ještě pár let budou, by snad mohl zaznamenat i ten nejpomalejší systém pro aktualizace navigačních map.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje